Elektroninė vasara – kodėl gi ne?!

Publikuota: 2011 m. birželio 20 d. pirmadienis

„Jeigu leidžiame laisvalaikį prie kompiuterio, tai tik prasmingai!“ – su tokiu šūkiu „Penkių kontinentų“ Mokymo centras pasitinka vasarą ir kviečia 11–14 metų paauglius į dienos stovyklą „Prasmingas laikas su IT“.

Žiniasklaidos ir rinkos tyrimų bendrovės TNS LT tyrimų duomenimis, internetas ir televizija yra dažniausiai Lietuvos vaikų naudojamos žiniasklaidos rūšys. Vidutiniškai vienas Lietuvoje gyvenantis vaikas per dieną televizorių žiūri dvi su puse valandos. 64 proc. internetu besinaudojančių vaikų prie jo prisijungia kasdien. Matant šiuos skaičius aiškėja, kad vargu ar paaugliams pavyks atsiplėšti nuo kompiuterio ir vasaros metu, per atostogas.

Anot „Penkių kontinentų“ Mokymo centro vadovės Vilmos Gabrieliūtės, šiuolaikinės technologijos – mūsų kasdienybės dalis, todėl jomis žmonės naudojasi net ir atostogų metu. Spoksoti į televizoriaus ekraną ar be atvangos žaisti kompiuterinius žaidimus – viena, o išmokti naudingų dalykų, tobulinti kompiuterinio raštingumo žinias, įgyti praktinių įgūdžių, plėsti technologijų pažinimą drauge su bendraminčiais moderniame Mokymo centre – visai kas kita.

Dienos stovyklos metu kasdien po 5 akademines valandas su moksleiviais dirbs įmonės IT profesionalai. Patyrę dėstytojai, supažindins su pagrindinėmis „MS Office“ programomis, kurios padės paprasčiau ir greičiau paruošti namų darbus, išmokys ne tik parengti aiškius ir kūrybiškus pristatymus, bet ir suteiks galimybę susipažinti su gero oratoriaus savybėmis, išbandyti savo jėgas filmuojantis prieš kamerą modernioje „Penkių kontinentų“ TV studijoje. Elektroninės žiniasklaidos skyriaus redaktorės mokys, kaip rinkti informaciją, apdoroti šaltinius, publikuoti žinias elektroninėje erdvėje. Teorinių žinių srautą pagyvins žaismingos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai mokysis išreikšti savo mintis rišliu tekstu, jį redaguoti ir apipavidalinti. O smalsiausiųjų laukia žvilgsnis į bankomatų ir kitų bankinės savitarnos įrenginių vidaus sistemas bei daugybė kitų įdomybių, kurios gali nutikti tik informacinių technologijų pasaulyje. 

„Padėkime vaikams suprasti, kad kompiuteris gali tapti pagalbininku ar tiesiog puikia priemone, kuri mums padeda kasdienybėje. Reikia tik susipažinti su jo galimybėmis“, – teigia optimistiškai nusiteikusi dienos stovyklos sumanytoja ir iniciatorė, Mokymo centro vadovė V. Gabrieliūtė.

Dienos stovykla veiks liepos 4–8 dienomis „Penkių kontinentų“ Mokymo centre, Kalvarijų g. 143, nuo 11 iki 16 val. Papietauti vaikai galės jaukioje, čia pat įsikūrusioje kavinukėje. Registruotis kviečiame telefonu (8 5)  266 4520 Vilniuje arba el. p. mokymai@penki.lt.

Išsami stovyklos programa >>>

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »