Europos Komisija studentams vietoje stipendijų siūlo paskolas

Publikuota: 2012 m. balandžio 1 d. sekmadienis

Europos studentija kritikuoja Europos Komisijos (EK) programą  „Erasmus visiems“ („Erasmus for All“). Ši programa numato didesnio, nei šiuo metu, žmonių skaičiaus tarptautinį mobilumą, tačiau daug mažesnį finansavimą vienam asmeniui. Be to, patvirtinus programą, siekiantiems studijuoti magistrą kitoje ES šalyje būtų siūloma pasinaudoti nebe stipendijų, bet paskolų sistema.

„Erasmus visiems“ jungia „Grundtvig“, „Erasmus“, „Comenius“ ir kitas tarptautinio mobilumo programas. Pagrindinis jos tikslas yra iki 2020–ųjų pasiekti, kad tarptautinės patirties įgytų iki 5 mln. žmonių. Šiuo metu programa pateikta svarstyti Europos Tarybai (ET) ir Europos Parlamentui (EP). Jei bus patvirtinta, jos įgyvendinimas prasidės 2014–iais.

Nepritarti „Erasmus visiems“ programai nuspręsta Šiaurės ir Baltijos šalių studentų sąjungų bendradarbiavimo sutarties (NOM) sąjungos susitikime, kuris vyko  š.m. kovo 23–25 dienomis Osle (Norvegija). Šią poziciją taip pat pareiškė Europos nacionalinių studentų sąjungų skėtinės organizacijos – Europos studentų sąjungos (ESU) nariai.

Pasak Lietuvos studentų sąjungą NOM susitikime atstovavusio viceprezidento M.Milto, programoje siūloma paskolų schema nėra patraukli studentams. Jo manymu, stipendijas studijoms užsienyje pakeitus paskolomis, bus nepakankamai skatinamas mobilumas. „Tikėtina, kad mažiau pasiturintys studentai nesiryš pasinaudoti paskolų schema, kad studijuotų užsienyje. O labiau pasiturintiems tai bus papildoma mobilumo galimybė. Taigi programa paskatintų mobilumą tų, kuriems tarptautinė patirtis ir taip lengviau pasiekiama“, – teigia jis.

Anot M.Milto, nerimą kelia ir kol kas miglotos paskolų schemos įgyvendinimo gairės. Kaip teigiama EK pranešime, šioje srityje būtų bendradarbiaujama su Europos investicijų banku (EIB). Tačiau kiekvienoje šalyje narėje būtų pasitelktas vietinis komercinis bankas. Kaip būtų užtikrintos palankiausios studentui paskolos sąlygos, sako M.Milto, kol kas nėra žinoma.

Taip pat reiškiamas susirūpinimas dėl per mažų stipendijų studentų mainams įgyvendinti. Padidinus dabartinės „Erasmus“ programos dalyvių skaičių, vienam studentui tektų daug mažesnis finansavimas. Tai žymiai sumažintų galimybes Baltijos šalių studentams išvykti į aukštesnio pragyvenimo lygio šalis.

Kvo 27 d., Lietuvos studentų sąjunga raštu kreipėsi į Lietuvos deleguotus europarlamentarus. Kiekvienam jų siųstame laiške buvo išsakytos minėtos abejonės dėl „Erasmus visiems“ programos.

Europos studentų sąjunga (ESU) vienija 45 nacionalines organizacijas iš 38 šalių. Šiaurės ir Baltijos šalių studentų sąjungų bendradarbiavimo sutarties sąjunga (NOM) vienija 14 organizacijų iš 8 šalių. Lietuvos studentų sąjunga yra šių organizacijų narė.

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »