Europos Komisija studentams vietoje stipendijų siūlo paskolas

Publikuota: 2012 m. balandžio 1 d. sekmadienis

Europos studentija kritikuoja Europos Komisijos (EK) programą  „Erasmus visiems“ („Erasmus for All“). Ši programa numato didesnio, nei šiuo metu, žmonių skaičiaus tarptautinį mobilumą, tačiau daug mažesnį finansavimą vienam asmeniui. Be to, patvirtinus programą, siekiantiems studijuoti magistrą kitoje ES šalyje būtų siūloma pasinaudoti nebe stipendijų, bet paskolų sistema.

„Erasmus visiems“ jungia „Grundtvig“, „Erasmus“, „Comenius“ ir kitas tarptautinio mobilumo programas. Pagrindinis jos tikslas yra iki 2020–ųjų pasiekti, kad tarptautinės patirties įgytų iki 5 mln. žmonių. Šiuo metu programa pateikta svarstyti Europos Tarybai (ET) ir Europos Parlamentui (EP). Jei bus patvirtinta, jos įgyvendinimas prasidės 2014–iais.

Nepritarti „Erasmus visiems“ programai nuspręsta Šiaurės ir Baltijos šalių studentų sąjungų bendradarbiavimo sutarties (NOM) sąjungos susitikime, kuris vyko  š.m. kovo 23–25 dienomis Osle (Norvegija). Šią poziciją taip pat pareiškė Europos nacionalinių studentų sąjungų skėtinės organizacijos – Europos studentų sąjungos (ESU) nariai.

Pasak Lietuvos studentų sąjungą NOM susitikime atstovavusio viceprezidento M.Milto, programoje siūloma paskolų schema nėra patraukli studentams. Jo manymu, stipendijas studijoms užsienyje pakeitus paskolomis, bus nepakankamai skatinamas mobilumas. „Tikėtina, kad mažiau pasiturintys studentai nesiryš pasinaudoti paskolų schema, kad studijuotų užsienyje. O labiau pasiturintiems tai bus papildoma mobilumo galimybė. Taigi programa paskatintų mobilumą tų, kuriems tarptautinė patirtis ir taip lengviau pasiekiama“, – teigia jis.

Anot M.Milto, nerimą kelia ir kol kas miglotos paskolų schemos įgyvendinimo gairės. Kaip teigiama EK pranešime, šioje srityje būtų bendradarbiaujama su Europos investicijų banku (EIB). Tačiau kiekvienoje šalyje narėje būtų pasitelktas vietinis komercinis bankas. Kaip būtų užtikrintos palankiausios studentui paskolos sąlygos, sako M.Milto, kol kas nėra žinoma.

Taip pat reiškiamas susirūpinimas dėl per mažų stipendijų studentų mainams įgyvendinti. Padidinus dabartinės „Erasmus“ programos dalyvių skaičių, vienam studentui tektų daug mažesnis finansavimas. Tai žymiai sumažintų galimybes Baltijos šalių studentams išvykti į aukštesnio pragyvenimo lygio šalis.

Kvo 27 d., Lietuvos studentų sąjunga raštu kreipėsi į Lietuvos deleguotus europarlamentarus. Kiekvienam jų siųstame laiške buvo išsakytos minėtos abejonės dėl „Erasmus visiems“ programos.

Europos studentų sąjunga (ESU) vienija 45 nacionalines organizacijas iš 38 šalių. Šiaurės ir Baltijos šalių studentų sąjungų bendradarbiavimo sutarties sąjunga (NOM) vienija 14 organizacijų iš 8 šalių. Lietuvos studentų sąjunga yra šių organizacijų narė.

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »