Europos Komisijai bus siūloma finansuoti dviejų aukšto lygio mokslo centrų kūrimą Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. liepos 21 d. pirmadienis

Lietuvos mokslo tarybos sudarytai ekspertų grupei įvertinus, Švietimo ir mokslo ministerija atrinko Lietuvos mokslo ir studijų institucijas, galėsiančias dalyvauti Europos Komisijos finansavimo konkurse, skirtame aukšto lygio mokslo centrų kūrimui ES regionuose.

Paraiškas finansavimui galės teikti Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto konsorciumas, siekiantis įsteigti Lietuvos sveiko senėjimo mokslinių tyrimų ir inžinerijos aukšto lygio centrą bei Fizinių ir technologijos mokslų centras, rengiantis projektą „Pažangus mokslas ir technologijos inovatyviai pramonei“.

Šių metų gegužės mėn. Švietimo ir mokslo ministerijai paskelbus kvietimą mokslo ir studijų institucijoms teikti išankstines paraiškas pagal mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ priemonę „Komandų kūrimas“ gauta 14 paraiškų, jas įvertino Lietuvos mokslo tarybos sudaryta ekspertų grupė.

Išankstinės paraiškos buvo vertinamos pagal ilgalaikės mokslo ir inovacijų strategijos bei veiklos planų kokybę, taip pat tarptautinį mokslinį ir inovacinį perspektyvumą.

Paraiškas Europos Komisijai atrinktos mokslo ir studijų institucijos turi pateikti iki šių metų rugsėjo 17 d.

Pirmame konkurso etape Europos Komisija finansuos aukšto lygio centrų veiklos plano parengimą bei komandų su aukšto lygio Europos institucijomis formavimą. Antrame etape, priklausomai nuo centro veiklos plano kokybės ir šalies įsipareigojimų, Europos Komisija gali skirti tolesnę finansinę paramą centro kūrimui ar atnaujinimui.

„Horizontas 2020“ – tai nauja bendroji ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa. Jos septynerių metų biudžetas – apie 80 mlrd. EUR. Finansuojant mokslinius tyrimus ir inovacijas pagal „Horizontą 2020“ siekiama stiprinti Europos mokslo ir technologijų bazę. Investicijos taip pat bus orientuotos į inovatyvius produktus bei paslaugas kuriantį verslą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »