Europos jaunimas Lietuvoje mokosi verslo paslapčių

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

Vilniuje prasidėjo mokymai „3D-Dream, Dare, Do!“ (toliau „3D“) – kūrybiškumo svarba šiuolaikinėje lyderystėje ir verslume. Mokymuose dalyvauja 24 jaunuoliai iš 8 šalių: Italijos, Vengrijos, Slovėnijos, Lietuvos, Turkijos, Norvegijos, Bulgarijos ir Latvijos.

„Idėja suorganizuoti tarptautinius mokymus apie lyderystę ir verslumą kilo daugiau nei prieš metus, suvokus, kad nors šios temos ir yra aktualios, organizuojama daugybė mokymų, tačiau iš esmės juose labai dažnai pamirštama viena esminių, o gal net ir svarbiausių dalių – kūrybiškumas. Taip atsirado ir projekto pavadinimas „Dream, dare, do“ – svajok, būk kūrybiškas, išdrįsk, būk lyderis, padaryk, būk jaunasis verslininkas“, – pasakojo projekto koordinatorius Karolis Pigaga.

„Mes esame atvykę iš aštuonių šalių, kalbame įvairiomis kalbomis, atstovaujame įvairialypėms kultūroms, esame be galo skirtingi, tačiau kartu ir panašūs, vienijami to paties tikslo – pakeisti rytojaus verslo Europą, verslumo sampratą. Multikultūrinė mokymų aplinka skatina kūrybiškesnį požiūrį į galimus ateities verslo sprendimus“, – mintimis dalijosi dalyvis Tomas iš Italijos.

„Kas man yra 3D ir kodėl aš čia? Na, tai nuostabi galimybė man, norinčiam sukurti savo verslą, puikus šansas užmegzti tarptautinius kontaktus, kurie padės mano ateities verslui“, – kalbėjo dalyvis iš Meksikos, atstovaujantis Norvegijos studentų organizacijai.

Rugpjūčio 6 dieną mokymų dalyviai susitiko su jaunaisiais Lietuvos verslininkais: natūralios lietuviškos kosmetikos linijos „Uoga uoga“, sušių restorano ir vyno namų „Shimai sushi & wine“, „manodrabužiai.lt“, IT srities verslų savininkais ir įkūrėjais.

„Supratau, kad svarbiausia yra svajonė ir noras sukurti verslą. Tačiau reikia ir ryžto, kantrybės, darbo, pasiaukojimo, kad įgyvendintum savo svajonę. Po susitikimo su jaunaisiais verslininkais manau, kad viską turi pradėti nuo nulio, kad suvoktum visus procesus, vykstančius tavo versle, pasitikėti komanda, pasidalinti darbais, duoti erdvės pasireikšti komandos narių kūrybiškumui, o svarbiausia – nebijoti klysti, nes klaidos – tai ne nesėkmė, o bandymai, iš kurių mokomės ir galiausiai sukuriame savo sėkmės receptą“, – pasakojo Rasa, mokymų dalyvė iš Lietuvos.

Projektas „3D-Dream, Dare, Do!“ remiamas iš Europos Sąjungos fondų lėšų pagal „Veiklus jaunimas“ programą

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »