Europos jaunimas Lietuvoje mokosi verslo paslapčių

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

Vilniuje prasidėjo mokymai „3D-Dream, Dare, Do!“ (toliau „3D“) – kūrybiškumo svarba šiuolaikinėje lyderystėje ir verslume. Mokymuose dalyvauja 24 jaunuoliai iš 8 šalių: Italijos, Vengrijos, Slovėnijos, Lietuvos, Turkijos, Norvegijos, Bulgarijos ir Latvijos.

„Idėja suorganizuoti tarptautinius mokymus apie lyderystę ir verslumą kilo daugiau nei prieš metus, suvokus, kad nors šios temos ir yra aktualios, organizuojama daugybė mokymų, tačiau iš esmės juose labai dažnai pamirštama viena esminių, o gal net ir svarbiausių dalių – kūrybiškumas. Taip atsirado ir projekto pavadinimas „Dream, dare, do“ – svajok, būk kūrybiškas, išdrįsk, būk lyderis, padaryk, būk jaunasis verslininkas“, – pasakojo projekto koordinatorius Karolis Pigaga.

„Mes esame atvykę iš aštuonių šalių, kalbame įvairiomis kalbomis, atstovaujame įvairialypėms kultūroms, esame be galo skirtingi, tačiau kartu ir panašūs, vienijami to paties tikslo – pakeisti rytojaus verslo Europą, verslumo sampratą. Multikultūrinė mokymų aplinka skatina kūrybiškesnį požiūrį į galimus ateities verslo sprendimus“, – mintimis dalijosi dalyvis Tomas iš Italijos.

„Kas man yra 3D ir kodėl aš čia? Na, tai nuostabi galimybė man, norinčiam sukurti savo verslą, puikus šansas užmegzti tarptautinius kontaktus, kurie padės mano ateities verslui“, – kalbėjo dalyvis iš Meksikos, atstovaujantis Norvegijos studentų organizacijai.

Rugpjūčio 6 dieną mokymų dalyviai susitiko su jaunaisiais Lietuvos verslininkais: natūralios lietuviškos kosmetikos linijos „Uoga uoga“, sušių restorano ir vyno namų „Shimai sushi & wine“, „manodrabužiai.lt“, IT srities verslų savininkais ir įkūrėjais.

„Supratau, kad svarbiausia yra svajonė ir noras sukurti verslą. Tačiau reikia ir ryžto, kantrybės, darbo, pasiaukojimo, kad įgyvendintum savo svajonę. Po susitikimo su jaunaisiais verslininkais manau, kad viską turi pradėti nuo nulio, kad suvoktum visus procesus, vykstančius tavo versle, pasitikėti komanda, pasidalinti darbais, duoti erdvės pasireikšti komandos narių kūrybiškumui, o svarbiausia – nebijoti klysti, nes klaidos – tai ne nesėkmė, o bandymai, iš kurių mokomės ir galiausiai sukuriame savo sėkmės receptą“, – pasakojo Rasa, mokymų dalyvė iš Lietuvos.

Projektas „3D-Dream, Dare, Do!“ remiamas iš Europos Sąjungos fondų lėšų pagal „Veiklus jaunimas“ programą

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »