Europos studentai: sieksime, kad tarptautinės patirties įgytų kas penktas

Publikuota: 2014 m. gruodžio 12 d. penktadienis

Vilniuje prasidėjo Europos studentus vienijančios organizacijos „Erasmus studentų tinklas“ (ESN) nacionalinių delegatų susirinkimas. ESN skyrius Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) organizuoja trijų dienų konferenciją, kurioje bus aptarti ne tik organizacijos valdymo, struktūros klausimai, bet ir artėjančios naujovės. Nuo kitų metų Erasmus+ programoje dalyvausiantys studentai studijų vyks ne tik į Europos Sąjungos (ES) šalis nares, bet ir į šalis partneres, o absolventai galės atlikti remiamą praktiką užsienio įmonėse ar organizacijose.

„Iki šiol ESN buvo tik ES šalių organizacija, o dabar kartu su Erasmus+ programa atsiveria visam pasauliui. Ši konferencija žymi naujo studentų mobilumo etapo pradžią. Labai džiugu, kad toks svarbus renginys vyksta būtent Lietuvoje“, – teigė VGTU tarptautinių ryšių prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė. 

Vienas „Erasmus+“ programos tikslų yra siekti, kad iki 2020 m. mobilumo programoje sudalyvautų 2 mln. (20 proc.) ES studentų, iš jų 135 tūkst. studentų ir aukštojo mokslo personalo darbuotojų tarptautiniuose mainuose su šalimis, nepriklausančioms ES. Planuojama, kad Lietuvai bus skirta beveik 20 mln. eurų, iš jų 8,5 mln. eurų – vien tik aukštajam mokslui.

„Nepaisant šalto klimato, Lietuva šiltai priima atvykstančius studentus. Tikimės, kad aukštųjų mokyklų dėmesys paskatins kuo daugiau užsienio studentų pasirinkti studijas mūsų šalyje“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

ESN – tarptautinė studentų organizacija, vienijanti apie 180 tūkst. studentų, turinti apie 13,5 tūkst. aktyvių, organizacijos veikloje dalyvaujančių, narių. Organizacijos atstovai ne tik teikia konsultacijas užsienio studentams, bet ir skatina juos prisidėti prie savanoriškos socialinės veiklos juos priimančiose šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »