ISM rengs tarptautinio lygio inovacijų vadybos specialistus

Publikuota: 2013 m. liepos 10 d. trečiadienis

2013 m. atlikto Tarptautinio darbdavių tyrimo (GMAC 2013 Corporate Recruiters Survey) duomenimis, įmonių vadovai visame pasaulyje labiau linkę įdarbinti ne specifinių techninių, tačiau technologinių ir vadybinių žinių įgijusius absolventus. Reaguodamas į pasaulio darbo rinkoje susiklosčiusią situaciją, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas praplėtė programų pasiūlą. Nuo rudens bus pradėta dėstyti pirma Lietuvoje pagal užsienio modelį parengta Inovacijų vadybos ir technologijų perdavimo magistrantūros programa. Ateityje planuojama pristatyti dar dvi technologinių sričių vadybos programas.

„Reaguodami į specialistų, įgijusių technologinių ir vadybinių žinių poreikį darbo rinkoje planuojame plėsti technologinių vadybos programų pasiūlą mūsų universitete. Rudenį pristatysime Inovacijų vadybos programą, kurią baigę absolventai turės ne tik specialiųjų žinių, bet ir gebės dirbti tarptautinėse kompanijose, konkuruoti aukšto lygio technologijų, gaminių ir paslaugų rinkoje. Ateityje planuojame kurti ir Inžinerinių technologijų vadybos programą bakalaurams, o magistrams pasiūlyti Informacinių technologijų vadybos studijas“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto strateginės plėtros ir infrastruktūros direktorius, Inovacijų vadybos ir technologijų perdavimo programos vadovas dr. Vilius Kontrimas.

Inovacijos vadybos ir technologijų perdavimo programa parengta, remiantis tarptautine akademine inovacijų vadybos programų kūrimo patirtimi, bendradarbiaujant su užsienio ekspertais, universitetais, darbdavių atstovais, Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šiuo metu deramasi dėl bendradarbiavimo su pasaulinės inovacijų lyderės kompanijos 3M atstovais Lietuvoje.

Programa bus skirta visų krypčių bakalauro studijų absolventams bei specialistams, turintiems ne mažesnę nei vienerių metų darbo patirtį. Pirmaisiais ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Inovacijų vadybos studentais taps universiteto partnerių MITA ir integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų darbuotojai. Studijos bus finansuojamos Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, vykdant projektą „Inovacijų vadyba ir technologijų perdavimas“. Nemokamai šią programą galės studijuoti ir 15 studentų, iki liepos 26 d. pateikusių stojimo dokumentus.

Studijų metu specialistai bus supažindinami su vadybos pagrindais, verslo strategijų kūrimo, rinkodaros, finansų, projektų ir žmogiškųjų išteklių valdymo teorijomis. Bus dėstomos ir kitos inovacijų kūrimui svarbios disciplinos: verslumas, dizaino vadyba, pagal Harvardo universiteto programą parengtas konkurencingumo mikroekonomikos kursas, intelektinės nuosavybės teisė.

„Programa siekiama parengti plataus profilio inovacijų vadybos specialistus, kurie turėtų išsamias teorines ir taikomąsias inovacijų valdymo ir perdavimo žinias įvairaus lygmens inovacijoms kurti bei inovaciniams sprendimams priimti. Siekiame, kad absolventas įgytas žinias galėtų panaudoti ne tik spręsdamas specifines užduotis, bet galėtų įvertinti ir inovacinių sprendimų pasekmes šalies ūkio, socialinės atsakomybės, įmonės personalo ir rinkodaros atžvilgiu“, – teigė dr. V. Kontrimas.

Šiuo metu ISM Vadybos ir ekonomikos universitete Tarptautinės magistrantūros studijose siūlomos šios studijų programos: Finansų ekonomika (anglų kalba), Tarptautinė rinkodara ir vadyba (anglų kalba).

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »