Iššūkį jauniesiems mokslininkams meta „Šlovės laboratorija“

Publikuota: 2012 m. balandžio 10 d. antradienis

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje. Lietuvoje jau antrus metus rengiamas konkursas siekia patraukti mokslo idėjomis viešai norinčius pasidalinti tiksliųjų ir gamtos mokslų studentus, dėstytojus bei mokytojus ir meta jiems iššūkį: ar sugebėtų sudėtingą mokslinį klausimą atskleisti taip, kad suprastų kiekvienas?

Trys minutės – tokia svarbiausia „Šlovės laboratorijos“ sąlyga. Per šį laiką Lietuvos mokslo talentai turės kuo įdomiau ir suprantamiau pristatyti savo tyrinėjamą problemą, teoriją ar išradimą. Dalyvių kalbos bus vertinamos kompetentingų žiūri narių, o praėję dalyvių atranką, jie turės galimybę gebėjimus tobulinti komunikacijos ir viešo kalbėjimo kursuose, kuriuos ves patyrę Jungtinės Karalystės ir Lietuvos viešo kalbėjimo ekspertai. Konkurso finalas vyks gegužės mėnesį Vilniuje.

Pasak renginį organizuojančios Britų tarybos projektų vadovės Lietuvoje Danguolės Kiznienės, svarbu apie mokslą kalbėti viešai – išėjus iš saugios universiteto ar mokslo bendruomenės aplinkos, kurioje visus vienija panaši mokslinė terminija.

„Tikras išbandymas mokslo talentui – papasakoti apie savo tyrinėjimus visiems suprantamu būdu. Manome, kad Lietuvoje įkvepiančių kalbėtojų mokslo temomis yra ne vienas. Bene svarbiausias projekto tikslas ir yra atrasti mokslininkų, gebančių originaliai skleisti savo šalyje mokslo idėjas“, – sakė D. Kiznienė.

Dalyvių atranka vyks balandžio 25 d. Kaune Lietuvos energetikos institute ir balandžio 28 d. VšĮ Saulėtekio slėnyje, Vilniuje. Norintys dalyvauti atrankoje kviečiami registruotis iki balandžio 24 d. Britų tarybos interneto svetainėje. Konkurso dalyviai gali būti ne jaunesni kaip nei 18 m. amžiaus, šiuo metu studijuojantys arba dirbantys mokslo, technologijų, inžinerijos ar matematikos srityje, ypač kviečiami dalyvauti – šių sričių mokytojai.

Pernai į konkurso finalą patekę dalyviai trijų minučių kalboje pasakojo apie tokius mokslo stebuklus kaip biokonversija, šnekantys neuronai ir aiškino, kaip geologija keičia požiūrį į pasaulį. Daugiausia tarp pirmojo konkurso finalistų tąsyk buvo biochemikų ir fizikų, du gamtos mokslų studentai ir vienas matematikas.

Didžiulio susidomėjimo pasaulyje sulaukiantis konkursas prasidėjo 2005 metais Jungtinėje Karalystėje, Čeltenhemo mokslo festivalyje. Šiuo metu konkursas rengiamas jau beveik dvidešimtyje valstybių, tarp kurių Austrija, Graikija, Izraelis, Vokietija, Honkongas, Marokas ir Egiptas.

Daugiau informacijos apie projektą – interneto svetainėje www.britishcouncil.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »