Jaunieji mokslininkai prašo peržiūrėti doktorantų išvykų į mokslines konferencijas finansavimo tvarką

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) kreipėsi į LR Vyriausybę, Švietimo ir mokslo ministeriją bei Lietuvos mokslo tarybą, prašydama peržiūrėti doktorantų akademinių išvykų finansavimo tvarką. Mokslininkai skundžiasi, kad pagal dabar veikiančias taisykles, paraiškų doktorantūros akademinėms išvykoms svarstymas trunka per ilgai ir dėl to jaunieji mokslininkai gali planuoti valstybės lėšomis finansuojamas išvykas tik tam tikrais metų mėnesiais. Tokia tvarka kelia daug nepatogumų: ribojamos galimybės pasirinkti tinkamiausius renginius, neretai savo dalyvavimą tenka planuoti paskutinę akimirką, o dėl to nukenčia ne tik renginiuose dalyvaujančių mokslininkų tezės, bet ir tenka susitaikyti su gerokai didesniais išvykų kaštais.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, paraiškas akademinėms išvykoms finansuoti privaloma pateikti iki gruodžio vidurio. Tuo metu rezultatus Lietuvos mokslo taryba pagal Vyriausybės nutarimą skelbia tik kovo pradžioje.

„Esant dabartinei doktorantūros išvykų tvarkai, jaunieji mokslininkai praktiškai nebegali planuoti išvykų pirmuosius 4 mėnesius, t. y. į trečdalį visų metinių renginių. Tokiu būdu doktorantų galimybės dalyvauti pasauliniuose mokslo renginiuose ženkliai sumažinamos vien tik dėl konkurso organizavimo tvarkos“, – teigia Vilniaus universiteto doktorantas Vytautas Kulvietis.

Anot LJMS pirmininkės dr. Vilmos Petrikaitės, dalyvaudami kitose šalyse vykstančiose mokslinėse konferencijose doktorantai gali dalintis mokslo, tyrimų idėjomis ir rezultatais, tobulinti savo profesines kompetencijas, įgyti naujų žinių, kurias, grįžę į Lietuvą gali pritaikyti savo mokslinei veiklai. Todėl, LJMS manymu, parama tokioms išvykoms – labai svarbi. O jei išvykos visgi finansuojamos – finansavimo sąlygos privalo užtikrinti galimybę pasinaudoti maksimalia paramos nauda. Kitu atveju dalis biudžeto lėšų tiesiog švaistoma.

„Ankstesnė registracija suteikia galimybę pristatyti žodinį pranešimą. Nesuskubusiems lieka tik stendinių pranešimų galimybė, o jie sulaukia ženkliai mažiau dėmesio ir, atitinkamai, sumažina vizito vertę. Ne mažiau svarbu ir tai, kad dėl finansavimo specifikos į dažną renginį tenka registruotis prieš pat jam vykstant, dėl ko tenka mokėti didesnį dalyvio mokestį, permokėti už paskutinę akimirką perkamus kelionės bilietus ir gyvenamosios vietos išlaidas vizito metu“, – teigia dr. V. Petrikaitė.

Jaunieji mokslininkai siūlo atsakingoms institucijoms peržiūrėti išvykų finansavimo tvarką ir paankstinti konkurso organizavimą tiek, kad jo rezultatai doktorantams būtų žinomi vos prasidėjus metams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »