Jaunieji mokslininkai prašo peržiūrėti doktorantų išvykų į mokslines konferencijas finansavimo tvarką

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) kreipėsi į LR Vyriausybę, Švietimo ir mokslo ministeriją bei Lietuvos mokslo tarybą, prašydama peržiūrėti doktorantų akademinių išvykų finansavimo tvarką. Mokslininkai skundžiasi, kad pagal dabar veikiančias taisykles, paraiškų doktorantūros akademinėms išvykoms svarstymas trunka per ilgai ir dėl to jaunieji mokslininkai gali planuoti valstybės lėšomis finansuojamas išvykas tik tam tikrais metų mėnesiais. Tokia tvarka kelia daug nepatogumų: ribojamos galimybės pasirinkti tinkamiausius renginius, neretai savo dalyvavimą tenka planuoti paskutinę akimirką, o dėl to nukenčia ne tik renginiuose dalyvaujančių mokslininkų tezės, bet ir tenka susitaikyti su gerokai didesniais išvykų kaštais.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, paraiškas akademinėms išvykoms finansuoti privaloma pateikti iki gruodžio vidurio. Tuo metu rezultatus Lietuvos mokslo taryba pagal Vyriausybės nutarimą skelbia tik kovo pradžioje.

„Esant dabartinei doktorantūros išvykų tvarkai, jaunieji mokslininkai praktiškai nebegali planuoti išvykų pirmuosius 4 mėnesius, t. y. į trečdalį visų metinių renginių. Tokiu būdu doktorantų galimybės dalyvauti pasauliniuose mokslo renginiuose ženkliai sumažinamos vien tik dėl konkurso organizavimo tvarkos“, – teigia Vilniaus universiteto doktorantas Vytautas Kulvietis.

Anot LJMS pirmininkės dr. Vilmos Petrikaitės, dalyvaudami kitose šalyse vykstančiose mokslinėse konferencijose doktorantai gali dalintis mokslo, tyrimų idėjomis ir rezultatais, tobulinti savo profesines kompetencijas, įgyti naujų žinių, kurias, grįžę į Lietuvą gali pritaikyti savo mokslinei veiklai. Todėl, LJMS manymu, parama tokioms išvykoms – labai svarbi. O jei išvykos visgi finansuojamos – finansavimo sąlygos privalo užtikrinti galimybę pasinaudoti maksimalia paramos nauda. Kitu atveju dalis biudžeto lėšų tiesiog švaistoma.

„Ankstesnė registracija suteikia galimybę pristatyti žodinį pranešimą. Nesuskubusiems lieka tik stendinių pranešimų galimybė, o jie sulaukia ženkliai mažiau dėmesio ir, atitinkamai, sumažina vizito vertę. Ne mažiau svarbu ir tai, kad dėl finansavimo specifikos į dažną renginį tenka registruotis prieš pat jam vykstant, dėl ko tenka mokėti didesnį dalyvio mokestį, permokėti už paskutinę akimirką perkamus kelionės bilietus ir gyvenamosios vietos išlaidas vizito metu“, – teigia dr. V. Petrikaitė.

Jaunieji mokslininkai siūlo atsakingoms institucijoms peržiūrėti išvykų finansavimo tvarką ir paankstinti konkurso organizavimą tiek, kad jo rezultatai doktorantams būtų žinomi vos prasidėjus metams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »