Kas šeštas ISM pirmakursis studijuos nemokamai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 30 d. ketvirtadienis

Naujaisiais mokslo metais ISM Vadybos ir ekonomikos universitete studijuos 442  pirmakursiai. Beveik pusė studentų (200) gaus valstybės skiriamą studijų stipendiją, kuri padengs dalį studijų mokesčio, o šeštadalis bakalauro studentų (56) studijuos nemokamai.

„Šiais metais mūsų universitetui skirta daugiausiai studijų stipendijų iš visų aukštojo mokslo įstaigų. Pastebime, kad studentai supranta kokybiško aukštojo mokslo svarbą ir poreikį į jį investuoti. Jau ne pirmus metus stengiamės suteikti sąlygas itin gabiems studentams studijuoti nemokamai. Šiemet kas šeštas ISM studentas nemokės studijų mokesčio. Jų mokslo išlaidas kompensuos universitetą remiantys verslininkai, buvę studentai ir partneriai, dalyvaujantys „ISM 100 talentų“ programoje“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

Daugiau nei pusė ISM bakalauro studijų pirmakursių (161) pasirinko Tarptautinio verslo ir komunikacijos studijas. Ši studijų programa populiari dėl trumpesnio nei įprasta studijų laikotarpio (3,5 m.) ir tarptautinio profilio: visos disciplinos dėstomos anglų kalba. Kiti studentai rinkosi Ekonomikos, Finansų, Ekonomikos ir politikos, Verslo vadybos ir analitikos bei Finansų ir apskaitos studijas. Kaip ir kasmet, daugiau nei 100 studentų iš viso pasaulio atvyks į universitetą pagal studijų mainų programas.

Nuo rudens ISM paskaitas skaitys net 25 užsienio lektoriai iš JAV, Kanados, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Australijos ir Serbijos. 9 dėstytojai iš užsienio atvyks pagal Švietimo ir mokslo ministerijos programą, kitus dėstytojus iš Didžiosios Britanijos, Slovėnijos, Australijos ir kitų šalių ISM kvies individualiai. Naujaisiais mokslo metais užsienio specialistai skaitys paskaitas ir doktorantams. Trys ekonomikos ir vadybos profesionalai atvyks pagal Lietuvos mokslo tarybos patvirtintą lektorių vizitų programą.

Magistrantūros studijas ISM šiais metais pasirinko 76 studentai: jie studijuos Tarptautinės rinkodaros ir vadybos bei Finansų ekonomikos programose. Valstybė studijas iš dalies finansuos daugiau nei pusei įstojusiųjų – 44. „Rinkoje ryškėja tendencija studijuoti magistrantūroje, praėjus vieneriems ar dvejiems metams po bakalauro baigimo. Tai rodo, kad studentai kur kas atsakingiau renkasi studijų programas, tiria darbo rinką, analizuoja specialistų poreikį Lietuvoje ir pasaulyje“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

Vadovų magistrantūroje  nuo rugsėjo studijas pradės daugiau kaip 150 verslininkų, netrukus bus paskelbti ir priėmimo į doktorantūros studijas rezultatai.  

Šių metų rugpjūčio mėnesį Studijų kokybės vertinimo centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtino ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto aukštojo mokslo akreditaciją. ISM – vienas iš nedaugelio mūsų šalies universitetų, gavusių teigiamą įvertinimą pirmą kartą Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų vertinime.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »