Kodėl verta rinktis debesų technologijas?

Publikuota: 2012 m. liepos 11 d. trečiadienis

Debesų kompiuterija šiandien yra vertinama kaip vienas iš informacinių technologijų pokyčių, keičiančių kompiuterių panaudojimo galimybes ir vartotojų įpročius. Prognozuojama, kad perėjimas prie debesų kompiuterijos įvyks greičiau, nei daugeliui tai gali pasirodyti. Apie tai, kas gi tos „paslaptingosios“ debesų technologijos ir kuo jos naudingos naudotojams, kalbamės su „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Mokymo centro dėstytoju Pauliumi Zavialovu.

Kaip paprastai galėtumėte paaiškinti, kas yra debesų technologijos?

Žmonės iš prigimties stengiasi viską supaprastinti, o moderniame šiandienos pasaulyje itin svarbu taupiau ir efektyviau išnaudoti savo laiką. Pavyzdžiui, važiuodami į tolimesnę kelionę stengiamės kooperuotis arba naudojamės viešuoju transportu. Tai gyvenimiškas debesų technologijos (angl. Cloud computing) pavyzdys – viešasis transportas čia simbolizuoja elektroninių paslaugų portalus (arba sistemas), kurias naudojame pasiekti tikslo mažesnėmis sąnaudomis ir efektyviau. Mano nuomone, debesų kompiuterija yra vienas iš geriausių praėjusio dešimtmečio atradimų, padariusių ir toliau tebedarančių milžinišką perversmą versle, ekonomikoje, socialiniame gyvenime ir net politikoje.

Kokie esminiai šios technologijos privalumai?

Daugelis žmonių klysta, debesų kompiuteriją laikydami grėsme ar nesaugia duomenų laikmena. Yra sakoma, kad kiekviena naujovė yra bloga, kol neįsitikinama jos privalumais. O jų debesų technologija suteikia labai daug. Bene svarbiausias jų – mobilumas. Ne mažiau svarbūs yra ir kiti debesų kompiuterijos teikiami privalumai, tokie kaip IT ūkio sąnaudų mažinimas, efektyvus laiko ir darbo krūvio planavimas, kūrybiškas problemų sprendimas ir daugybė kitų.

Kad skaitytojams būtų dar aiškiau, gal galėtumėte pateikti konkrečių debesų technologijos veikimo pavyzdžių?

Įsivaizduokite jaunų ir ambicingų jaunuolių grupę, išsibarsčiusią po pasaulį ir turinčią gerų idėjų, iš kurių galima uždirbti. Pasinaudoję debesų kompiuterija, jie gali be didesnių pastangų kurti ir tobulinti produktus / paslaugas nebūdami viename taške. Kiekvienas jų savo idėjas gali paversti proto žemėlapiais (angl. mind-map) ir taip tarpusavyje jomis pasidalyti. Galutinai susitarę dėl produkto / paslaugos, jie gali pasinaudoti projektų valdymo sistemomis internete. Taip jie galėtų kontroliuoti realų projekto įgyvendinimo procesą. Visa reikalinga dokumentacija, pasinaudojus debesų kompiuterija, gali būti bet kada prieinama visiems komandos nariams.

Savo naujojo produkto / paslaugos įvedimą į rinką galima iš pradžių išbandyti viename iš virtualių pasaulių ir/arba socialiniuose tinkluose (kurie taip pat yra debesų kompiuterijos dalis) bei sužinoti visuomenės nuomonę. O sėkmės atveju plečiant verslą yra galimybė plėsti ir debesų kompiuterijos galimybes bei funkcionalumą pereinant prie mokamų paslaugų planų.

Turbūt debesų kompiuterija gali papasakoti ne vieną dešimtį panašių sėkmės istorijų. Kaip jas paversti realybe?

Iš pradžių reikia žinoti, ką siūlo begalinės interneto ir debesų kompiuterijos erdvės ir kaip pasinaudoti viena ar kita paslauga. Todėl kviečiu visus domėtis galimybėmis gyventi, dirbti, bendrauti, dalytis idėjomis, spręsti problemas ir džiaugtis rezultatais „debesyse“ įdomiuose ir kūrybiškuose mokymuose „Debesų technologijos ir socialiniai portalai“. Čia Jūs sužinosite apie failų siuntimo internetu alternatyvas, socialinių žymėjimo sistemų panaudojimo versle galimybes, susipažinsite su socialinių tinklų naudojimo reklamai principais. Mokymai naudingi kiekvienam, norinčiam mokytis ir tobulėti, didinti savo verslo konkurencingumą, mažinti verslo procesų sąnaudas, įgyvendinti įvairius kūrybinio mąstymo projektus, atrasti ir valdyti įvairią dokumentaciją ir t. t.

Dėkojame už pokalbį.

Plačiau apie „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Mokymo centrą >>>

Artimiausių Mokymo centro mokymų tvarkaraštis >>>

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »