Kultūrinį paveldą galima skleisti ir skaitmeniniu būdu

Publikuota: 2011 m. balandžio 11 d. pirmadienis


Pernai metais į Kultūros ministerijos paskelbtą skaitmeninio paveldo sklaidos projektų konkursą sulaukta 46 paraiškų. Įvairios organizacijos siekė įrodyti, jog tai, kas svarbu Lietuvai tiek istorine, tiek moraline prasme, galima perduoti ne tik įvairių seminarų, mokymų ar konferencijų metu, tačiau ir pasitelkiant naujausias technologijas. Be to, skaitmeninės visuomenės amžiuje interaktyvi informacijos pateikimo forma ypač jaunimui yra daug lengviau suprantama ir įsisavinama.

Taigi atrinkti 9 projektai, kurie bus finansuojami ir įgyvendinami jau šiemet. Ministerijos atstovų teigimu, aktyviausiai konkurse dalyvavo muziejai ir bibliotekos. Didžiausias finansavimas, 21 tūkts. litų, buvo skirtas Lietuvos dailės muziejaus projektui „Virtuali edukacinė programa „Kelionė į klasicizmo epochą“. O moksleiviai, kurie iki šiol lankydamiesi Lietuvos liaudies buities muziejaus ir apžiūrinėdavo senovines gryčias bei puodus, nuo šiol galės skaitmeniniu būdu „pažinti senąjį Lietuvos miestelį“.

Kultūros ministerijos atstovų teigimu, palyginti pernai metų konkursą su ankstesniais, šiemet pastebimai išaugo ne tik pareiškėjų skaičius, padidėjo jų įvairovė. Kartu institucijos pateikė daugiau originalių idėjų, daugiau dėmesio skyrė pačiam skaitmenintam turiniui bei jo naudojimui.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »