LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Publikuota: 2016 m. birželio 6 d. pirmadienis

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją.

Šios programos bus vykdomos siekiant optimizuoti studijų programų skaičių, efektyviau naudoti infrastruktūros išteklius, koncentruoti aukščiausio lygio pedagoginį personalą. Tokios naujovės, būsimiems studentams sudarančios daugiau galimybių rinktis studijų programą ir studijų vietą, atsirado po to, kai keturi Lietuvos universitetai (LEU, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių) pasirašė memorandumą ir įsteigė klasterį.

LEU studijų prorektorė prof. dr. Vilija Salienė tvirtina, kad studijos dviejuose miestuose bus lygiavertės. Universiteto partnerio dėstytojai praplės ir praturtins studijų programos personalą. Studentai lygiomis teisėmis galės pretenduoti į „Erasmus+“ studijas, praktikas, kitas mainų programas tame universitete, su kuriuo bus pasirašę studijų sutartį. Planuojami studentų ir dėstytojų mainai tarp universitetų klasterio partnerių.

„Studentams, studijuosiantiems kitame mieste, bus užtikrintos tokios pačios galimybės pretenduoti į stipendijas ir kitokią finansinę paramą tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir studentams, studijuojantiems universiteto registracijos mieste. Studentams, studijuosiantiems universitetų partnerių programose, bus suteikiamas bendrabutis. Kitame mieste studijuosiantys studentai galės dalyvauti visose universiteto partnerio studentų veiklose“, – tikslina V. Salienė.

Studentai, studijuosiantys kitame mieste, dalį kursų klausys kartu su universiteto partnerio studentais, o įgyti kreditai bus įskaitomi universitete, vykdančiame programą. Vėlesniais studijų metais specialybės dalykai bus dėstomi atskirai.

Toks studijų organizavimas sutelkia geriausių dėstytojų pajėgas. Nėra didinamas studijų programų skaičius, priešingai, giminingos studijų programos ateityje bus sujungiamos, atsisakant neaktualių, rengiamos perspektyvios jungtinės studijų programos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »