Lietuva ir Kinija pasirašys susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Publikuota: 2015 m. balandžio 27 d. pirmadienis

Balandžio 27–28 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvaus Rygoje vyksiančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume. Švietimo politikai nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui. Forumo metu Lietuvos ir Kinijos švietimo ministerijos pasirašys susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Forumo metu švietimo ministrai patvirtins politines gaires glaudesniam Europos ir Azijos šalių bendradarbiavimui keturiose prioritetinėse srityse:  kokybės užtikrinimas ir pripažinimas, verslo ir pramonės įtraukimas į švietimą, mobilumo subalansavimas, taip pat mokymasis visą gyvenimą, įskaitant profesinį rengimą.

Europos ir Azijos švietimo ministrai tarsis, kaip bendradarbiauti siekiant rezultatų. Susitikimo tikslas – užtikrinti į ateitį nukreiptą dialogą ir apsikeitimą gerąja patirtimi bei paskatinti konkrečias į rezultatus orientuotas bendradarbiavimo veiklas Azijos ir Europos regionuose. Ministrai diskutuos apie investicijas į įgūdžių formavimą siekiant geresnio įsidarbinamumo, naujas mokymosi technologijas, taip pat aptars tolimesnius Azijai ir Europai bendrus švietimo srities uždavinius ir ateities viziją.

Forumo metu numatyta galimybė šalių pageidavimu organizuoti dvišalius ir daugiašalius susitikimus aktualiems klausimams aptarti. Ministras Dainius Pavalkis susitiks su Kinijos švietimo viceministre Li Weihong. Susitikimo metu bus aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir pasirašomas Lietuvos ir Kinijos švietimo ministerijų susitarimas dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, abipusio pripažinimo.

Indonezijos delegacijos iniciatyva Lietuvos švietimo ministras susitiks su Indonezijos mokslinių tyrimų, technologijų ir aukštojo mokslo ministru Mohamadu Nasiru bei Vokietijos Švietimo ir mokslinių tyrimų ministerijos valstybės sekretoriumi Georgu Schütte. Susitikimo metu planuojama aptarti šalių įsipareigojimus rengiant ASEM jungtinės programos turizmo ir svetingumo srityje pilotinį projektą.

Azijos ir Europos šalių forumas ASEM (Asia-Europe Meeting) – tai tarpregioninis forumas, neformaliam dialogui vienijantis 53 partnerius. Jame dalyvauja 28 Europos Sąjungos šalys, 2 kitos Europos valstybės, 21 Azijos ir Okeanijos valstybė, taip pat Europos Komisija ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos sekretoriatas.

Forumas įsteigtas 1996 m. vykusiame Europos ir Azijos viršūnių susitikime. Šalių vadovai neformaliam dialogui susitinka kas dveji metai. Forumo partnerių iniciatyva vykdomi Europos ir Azijos bendradarbiavimo projektai politikos, ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse. Tarp ministrų susitikimų prioritetinėmis temomis organizuojamos konferencijos, seminarai, vykdomi bendri projektai, įgyvendinamos įvairios kitos iniciatyvos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »