Lietuva ir Kinija pasirašys susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Publikuota: 2015 m. balandžio 27 d. pirmadienis

Balandžio 27–28 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvaus Rygoje vyksiančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume. Švietimo politikai nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui. Forumo metu Lietuvos ir Kinijos švietimo ministerijos pasirašys susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Forumo metu švietimo ministrai patvirtins politines gaires glaudesniam Europos ir Azijos šalių bendradarbiavimui keturiose prioritetinėse srityse:  kokybės užtikrinimas ir pripažinimas, verslo ir pramonės įtraukimas į švietimą, mobilumo subalansavimas, taip pat mokymasis visą gyvenimą, įskaitant profesinį rengimą.

Europos ir Azijos švietimo ministrai tarsis, kaip bendradarbiauti siekiant rezultatų. Susitikimo tikslas – užtikrinti į ateitį nukreiptą dialogą ir apsikeitimą gerąja patirtimi bei paskatinti konkrečias į rezultatus orientuotas bendradarbiavimo veiklas Azijos ir Europos regionuose. Ministrai diskutuos apie investicijas į įgūdžių formavimą siekiant geresnio įsidarbinamumo, naujas mokymosi technologijas, taip pat aptars tolimesnius Azijai ir Europai bendrus švietimo srities uždavinius ir ateities viziją.

Forumo metu numatyta galimybė šalių pageidavimu organizuoti dvišalius ir daugiašalius susitikimus aktualiems klausimams aptarti. Ministras Dainius Pavalkis susitiks su Kinijos švietimo viceministre Li Weihong. Susitikimo metu bus aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir pasirašomas Lietuvos ir Kinijos švietimo ministerijų susitarimas dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, abipusio pripažinimo.

Indonezijos delegacijos iniciatyva Lietuvos švietimo ministras susitiks su Indonezijos mokslinių tyrimų, technologijų ir aukštojo mokslo ministru Mohamadu Nasiru bei Vokietijos Švietimo ir mokslinių tyrimų ministerijos valstybės sekretoriumi Georgu Schütte. Susitikimo metu planuojama aptarti šalių įsipareigojimus rengiant ASEM jungtinės programos turizmo ir svetingumo srityje pilotinį projektą.

Azijos ir Europos šalių forumas ASEM (Asia-Europe Meeting) – tai tarpregioninis forumas, neformaliam dialogui vienijantis 53 partnerius. Jame dalyvauja 28 Europos Sąjungos šalys, 2 kitos Europos valstybės, 21 Azijos ir Okeanijos valstybė, taip pat Europos Komisija ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos sekretoriatas.

Forumas įsteigtas 1996 m. vykusiame Europos ir Azijos viršūnių susitikime. Šalių vadovai neformaliam dialogui susitinka kas dveji metai. Forumo partnerių iniciatyva vykdomi Europos ir Azijos bendradarbiavimo projektai politikos, ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse. Tarp ministrų susitikimų prioritetinėmis temomis organizuojamos konferencijos, seminarai, vykdomi bendri projektai, įgyvendinamos įvairios kitos iniciatyvos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »