Lietuva ir Kinija pasirašys susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Publikuota: 2015 m. balandžio 27 d. pirmadienis

Balandžio 27–28 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvaus Rygoje vyksiančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume. Švietimo politikai nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui. Forumo metu Lietuvos ir Kinijos švietimo ministerijos pasirašys susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Forumo metu švietimo ministrai patvirtins politines gaires glaudesniam Europos ir Azijos šalių bendradarbiavimui keturiose prioritetinėse srityse:  kokybės užtikrinimas ir pripažinimas, verslo ir pramonės įtraukimas į švietimą, mobilumo subalansavimas, taip pat mokymasis visą gyvenimą, įskaitant profesinį rengimą.

Europos ir Azijos švietimo ministrai tarsis, kaip bendradarbiauti siekiant rezultatų. Susitikimo tikslas – užtikrinti į ateitį nukreiptą dialogą ir apsikeitimą gerąja patirtimi bei paskatinti konkrečias į rezultatus orientuotas bendradarbiavimo veiklas Azijos ir Europos regionuose. Ministrai diskutuos apie investicijas į įgūdžių formavimą siekiant geresnio įsidarbinamumo, naujas mokymosi technologijas, taip pat aptars tolimesnius Azijai ir Europai bendrus švietimo srities uždavinius ir ateities viziją.

Forumo metu numatyta galimybė šalių pageidavimu organizuoti dvišalius ir daugiašalius susitikimus aktualiems klausimams aptarti. Ministras Dainius Pavalkis susitiks su Kinijos švietimo viceministre Li Weihong. Susitikimo metu bus aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir pasirašomas Lietuvos ir Kinijos švietimo ministerijų susitarimas dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, abipusio pripažinimo.

Indonezijos delegacijos iniciatyva Lietuvos švietimo ministras susitiks su Indonezijos mokslinių tyrimų, technologijų ir aukštojo mokslo ministru Mohamadu Nasiru bei Vokietijos Švietimo ir mokslinių tyrimų ministerijos valstybės sekretoriumi Georgu Schütte. Susitikimo metu planuojama aptarti šalių įsipareigojimus rengiant ASEM jungtinės programos turizmo ir svetingumo srityje pilotinį projektą.

Azijos ir Europos šalių forumas ASEM (Asia-Europe Meeting) – tai tarpregioninis forumas, neformaliam dialogui vienijantis 53 partnerius. Jame dalyvauja 28 Europos Sąjungos šalys, 2 kitos Europos valstybės, 21 Azijos ir Okeanijos valstybė, taip pat Europos Komisija ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos sekretoriatas.

Forumas įsteigtas 1996 m. vykusiame Europos ir Azijos viršūnių susitikime. Šalių vadovai neformaliam dialogui susitinka kas dveji metai. Forumo partnerių iniciatyva vykdomi Europos ir Azijos bendradarbiavimo projektai politikos, ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse. Tarp ministrų susitikimų prioritetinėmis temomis organizuojamos konferencijos, seminarai, vykdomi bendri projektai, įgyvendinamos įvairios kitos iniciatyvos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »