Literatūra mokiniams keliasi į skaitmeninę erdvę

Publikuota: 2012 m. birželio 13 d. trečiadienis

Nuo šiol 5–8 klasių mokiniams dalį pagal ugdymo programą privalomosios ir rekomenduojamosios perskaityti literatūros kūrinių bus galima nemokamai rasti interneto erdvėje. Šią galimybę suteikia pirmoji tokio tipo lietuviška skaitmeninė biblioteka „Literatūros kūriniai 5–8 klasėms“. Bibliotekoje literatūra pateikiama įvairiais formatais, todėl ją skaityti ar klausytis galima ir planšetiniuose kompiuteriuose, ir išmaniuosiuose, ir paprastuose mobiliuosiuose telefonuose, mp3 grotuvuose ar elektroninėse skaityklėse. Projektą įgyvendino Ugdymo plėtotės centras kartu su „Šviesos“ leidyklos elektroninės leidybos skyriumi. Skaitmeninė bibliotekos adresas: http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt.

„Tai pirmasis toks projektas Lietuvoje, kai programinės literatūros kūriniai pateikiami skaitmeniniu formatu nemokamai. Ši iniciatyva leis spręsti literatūros trūkumo mokyklų bibliotekose problemą, kai neužtenka privalomų perskaityti kūrinių egzempliorių. Ši biblioteka pravers ir  išvykusiems mokytis kitur, nes internetas sudaro galimybes šias knygas skaityti visame pasaulyje. Taip pat literatūra vaikams ir jaunuoliams taps lengviau pasiekiama ne tik mokantis, bet ir laisvalaikiu. Šioje bibliotekoje pateikiami klasika tapę tiek lietuvių, tiek užsienio kūrėjų darbai, todėl ji vertinga ir suaugusiems“, – teigia Jurgita Nacevičienė, leidyklos „Šviesa“ direktorė.

Anot J. Nacevičienės, šis skaitmeninės bibliotekos projektas – vienas iš žingsnių, skatinančių įvairaus amžiaus gyventojus kuo daugiau skaityti. Tokiu būdu siekiama įgyvendinti „Alma litera“ įmonių grupės, kuriai priklauso leidykla „Šviesa“, iniciatyvą „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“.

Virginija Navickienė, skaitmeninės bibliotekos mokyklai sumanytoja, teigia, kad šioje skaitmeninėje bibliotekoje yra pateiktos 78 pozicijos iš privalomosios ir rekomenduojamos literatūros sąrašų 5–8 klasėms. Čia yra ir lietuvių, ir visuotinės literatūros kūrinių, poezijos ir  prozos kūrinių, pateikiamų abėcėline tvarka pagal autorius ir pagal kūrinių pavadinimus.  

Visi literatūros kūriniai pateikti keturiais formatais: TXT, PDF, EPUB ir MP3. Kad būtų aiškiau, kaip įsidiegti norimo formato kūrinį į reikalingą įrenginį, šioje skaitmeninėje bibliotekoje yra sukurti 4 aiškinamieji filmukai su smulkiomis instrukcijomis. Mokiniai ir visi literatūra besidomintys gali pasirinkti savo mokymosi stilių ar skaitymo įpročius atitinkantį formatą ir priimtiniausias technologijas, dalintis jiems patikusių knygų nuorodomis socialiniuose tinkluose. 

Pirmojoje lietuviškoje skaitmeninės programinės literatūros bibliotekoje pateikiami tokių įvairių laikotarpių lietuvių autorių kaip Šatrijos Ragana, A. Vienuolis, K. Boruta, J. Ivanauskaitė ir t. t. kūriniai. Taip pat įtrauktas ir visuotinės literatūros palikimas, pavyzdžiui, W. Shakespeare „Romeo ir Džuljeta“, Lewis Carroll „Alisa stebuklų šalyje“, Daniel Defoe „Robinzonas Kruzas“ ir pan. 

Skaitmeninė biblioteka „Literatūros kūriniai 5–8 klasėms“ sukurta vykdant projektą „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro (5–8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas“, kurį 2009–2012 m. įgyvendino Ugdymo plėtotės centras. Projektas remiamas ES struktūrinių fondų lėšomis.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »