Literatūra mokiniams keliasi į skaitmeninę erdvę

Publikuota: 2012 m. birželio 13 d. trečiadienis

Nuo šiol 5–8 klasių mokiniams dalį pagal ugdymo programą privalomosios ir rekomenduojamosios perskaityti literatūros kūrinių bus galima nemokamai rasti interneto erdvėje. Šią galimybę suteikia pirmoji tokio tipo lietuviška skaitmeninė biblioteka „Literatūros kūriniai 5–8 klasėms“. Bibliotekoje literatūra pateikiama įvairiais formatais, todėl ją skaityti ar klausytis galima ir planšetiniuose kompiuteriuose, ir išmaniuosiuose, ir paprastuose mobiliuosiuose telefonuose, mp3 grotuvuose ar elektroninėse skaityklėse. Projektą įgyvendino Ugdymo plėtotės centras kartu su „Šviesos“ leidyklos elektroninės leidybos skyriumi. Skaitmeninė bibliotekos adresas: http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt.

„Tai pirmasis toks projektas Lietuvoje, kai programinės literatūros kūriniai pateikiami skaitmeniniu formatu nemokamai. Ši iniciatyva leis spręsti literatūros trūkumo mokyklų bibliotekose problemą, kai neužtenka privalomų perskaityti kūrinių egzempliorių. Ši biblioteka pravers ir  išvykusiems mokytis kitur, nes internetas sudaro galimybes šias knygas skaityti visame pasaulyje. Taip pat literatūra vaikams ir jaunuoliams taps lengviau pasiekiama ne tik mokantis, bet ir laisvalaikiu. Šioje bibliotekoje pateikiami klasika tapę tiek lietuvių, tiek užsienio kūrėjų darbai, todėl ji vertinga ir suaugusiems“, – teigia Jurgita Nacevičienė, leidyklos „Šviesa“ direktorė.

Anot J. Nacevičienės, šis skaitmeninės bibliotekos projektas – vienas iš žingsnių, skatinančių įvairaus amžiaus gyventojus kuo daugiau skaityti. Tokiu būdu siekiama įgyvendinti „Alma litera“ įmonių grupės, kuriai priklauso leidykla „Šviesa“, iniciatyvą „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“.

Virginija Navickienė, skaitmeninės bibliotekos mokyklai sumanytoja, teigia, kad šioje skaitmeninėje bibliotekoje yra pateiktos 78 pozicijos iš privalomosios ir rekomenduojamos literatūros sąrašų 5–8 klasėms. Čia yra ir lietuvių, ir visuotinės literatūros kūrinių, poezijos ir  prozos kūrinių, pateikiamų abėcėline tvarka pagal autorius ir pagal kūrinių pavadinimus.  

Visi literatūros kūriniai pateikti keturiais formatais: TXT, PDF, EPUB ir MP3. Kad būtų aiškiau, kaip įsidiegti norimo formato kūrinį į reikalingą įrenginį, šioje skaitmeninėje bibliotekoje yra sukurti 4 aiškinamieji filmukai su smulkiomis instrukcijomis. Mokiniai ir visi literatūra besidomintys gali pasirinkti savo mokymosi stilių ar skaitymo įpročius atitinkantį formatą ir priimtiniausias technologijas, dalintis jiems patikusių knygų nuorodomis socialiniuose tinkluose. 

Pirmojoje lietuviškoje skaitmeninės programinės literatūros bibliotekoje pateikiami tokių įvairių laikotarpių lietuvių autorių kaip Šatrijos Ragana, A. Vienuolis, K. Boruta, J. Ivanauskaitė ir t. t. kūriniai. Taip pat įtrauktas ir visuotinės literatūros palikimas, pavyzdžiui, W. Shakespeare „Romeo ir Džuljeta“, Lewis Carroll „Alisa stebuklų šalyje“, Daniel Defoe „Robinzonas Kruzas“ ir pan. 

Skaitmeninė biblioteka „Literatūros kūriniai 5–8 klasėms“ sukurta vykdant projektą „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro (5–8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas“, kurį 2009–2012 m. įgyvendino Ugdymo plėtotės centras. Projektas remiamas ES struktūrinių fondų lėšomis.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »