MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Publikuota: 2017 m. lapkričio 9 d. ketvirtadienis

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) patvirtino finansavimą 16 naujų projektų pagal Technologinės plėtros projektų finansavimo priemonę, kuri remiama Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis.

Bendra šių projektų vertė – 1,45 mln. eurų. Per 2017-2018 metus projektams bus skirta 1,1 mln. eurų. Šie projektai vykdomi įvairiose technologijų srityse: nuo biomedicinos, lazerių, energetikos, informacinių technologijų iki kosmoso technologijų.

„Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimas yra viena iš sričių, kurioje turime dėti kryptingas ilgalaikes pastangas, siekiant sukurti palankią aplinką inovacijoms kurti mūsų šalyje. Mokslui reikia atsigręžti į verslo poreikius ir orientuoti tyrimus į taikomąją pusę. Tik skatindami bendrus projektus, galėsime prisidėti prie aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo“, – sako Jurgita Petrauskienė, švietimo ir mokslo ministrė.

„Šiemet gavome išties daug pasiūlymų, tačiau padedant ekspertams atrinkome finansuoti perspektyviausius verslo ir mokslo projektus. Džiaugiamės, kad kuriant inovatyvius prototipus aktyviai dalyvauja jaunos atžalinės įmonės, įsteigtos su MITA ir universitetų pagalba“, – sako Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

Atrinktus finansuoti projektus įgyvendins šios mokslo įstaigos: Kauno technologijos universitetas (4), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (4), Vilniaus universitetas (2), Klaipėdos universitetas (1), Aleksandro Stulginskio universitetas (1), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (1), Vytauto Didžiojo universitetas (1), Baltijos pažangių technologijų institutas (1) ir Kosmoso mokslo ir technologijų institutas (1).

Kuriant į rinką orientuotas inovacijas, projektuose dalyvauja net 18 aukštųjų technologijų įmonių iš visos Lietuvos, iš kurių 6 yra jaunos atžalinės įmonės (angl. k. spin- off), kurių steigėjai yra universitetai. Projektuose dalyvauja šios atžalinės įmonės: UAB „Lidaris“, MB „Supakis“ UAB „Ekologiškos statybos centras“, UAB „Netipiniai sprendimai“, UAB „Ledakis“ ir MB „Inotechas“.

Iš viso Technologinės plėtros projektų finansavimo priemonės konkursui buvo pateiktos 79 paraiškos. Po ekspertinio vertinimo į finansuotiną sąrašą pateko 23 projektai, o finansavimas iš valstybės biudžeto asignavimų buvo patvirtintas 16-ai projektų. Tikėtina, kad projektų metu bus sukurti ir ištestuoti prototipai, kurie, pasibaigus projektui, pateks į rinką, prisidės prie dalyvaujančių projektuose įmonių augimo ir aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Technologija,leidžianti daiktams išnykti naktyje

Korporacijos BAE Systems technologija leidžia paversti objektus, net tokius didelius kaip tankas, nematomais – tiesa, nematomais tik žiūrint naktinio matymo prietaisais, tačiau ir tai yra nemažas pasiekimas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »