MRU pirmieji mokslo metus pradeda studentai iš užsienio

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 28 d. antradienis

Rugpjūčio 28 d. 10 val. (I-414 aud.) Mykolo Romerio universitete (MRU) prasideda įvadinė savaitė pagal „Erasmus“ ir kitas mainų programas atvykstantiems studijuoti studentams iš užsienio.

Tarptautišką Universiteto akademinę bendruomenę šiais metais papildo 126 mainų studentai iš 23 šalių 72 universitetų-partnerių. Daugiausiai studentų atvyksta iš Prancūzijos (25), Ispanijos (13), Turkijos (13) ir Slovakijos (12). Daugiausiai – net 111 studentų – atvyko studijuoti pagal „Erasmus“ programą, 10 įvairių pakopų studentų atvyko pagal „Erasmus Mundus“ programą (EMP-AIM projektą), taip pat 5 studentai atvyko pagal Universiteto dvišales mainų sutartis arba kaip laisvai judantys studentai.

Dar 87 užsienio piliečiai iš 15 šalių atvyksta studijuoti Mykolo Romerio universitete ir sieks įgyti bakalauro ar magistro laipsnius.

Įvadinės savaitės metu studentai iš užsienio susipažins su Universitetu, Vilniumi ir kitais Lietuvos regionais, susitiks su akademine bendruomene. Studentus pasveikins Mykolo Romerio universiteto vadovybė, Fakultetų prodekanai, „Erasmus“ koordinatoriai. Užsieniečius informuoti apie pagrindinius viešosios tvarkos reikalavimus, saugų gyvenimą Vilniuje bei užsieniečių teisinę padėtį Lietuvoje atvyksta Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas.

„Erasmus“, „Erasmus Mundus“ ir kiti mainų studentai kartu su studentais mentoriais dalyvaus kultūrinėje pažintinėje programoje Trakuose bei Druskininkuose. Svečiai taip pat pristatys atstovaujamus universitetus, papasakos apie šalių, iš kurių jie atvyko, tradicijas, svarbiausius įvykius, faktus. Rugsėjo 7 d. MRU valgykloje vyks tarptautinė vakaronė, bus vaišinama lietuviškais patiekalais, supažindinama su mūsų šalies papročiais. Renginyje dalyvaus Universiteto tautinių šokių ansamblis „Skalsa". Užsienio šalių studentai vaišins savo nacionaliniais patiekalais, pasidalins žiniomis apie kultūrinius šalių ypatumus ir tradicijas.

Atitinkamai per 300 MRU studentų 2010–2011 mokslo metais buvo išvykę studijuoti svetur pagal „Erasmus“ programą, 2011–2012 m. m. šia galimybe pasinaudojo jau 296 jaunuoliai. Reikėtų paminėti, kad dar beveik 60 MRU studentų kasmet dalyvauja Erasmus intensyviose programose ir bent po kelias savaites intensyviai studijuoja užsienio universitetuose. Tikimasi, kad 2012–2013 mokslo metais „Erasmus“ programoje dalyvaus ir tarptautinių studijų bei praktikos patirties įgis ne mažiau kaip 330 Mykolo Romerio universiteto studentų.

Mykolo Romerio universitetas siekia, kad kuo daugiau gerai besimokančių visų studijų pakopų nuolatinių studijų studentų per visą studijų Universitete laikotarpį turėtų galimybę dalį studijų praleisti užsienio aukštojo mokslo institucijose. Didžiausia pasaulyje studentų mainų programa „Erasmus“ dar labiau buvo išgarsinta 2012 metais per įvairius Programos 25-mečio renginius Europoje ir Lietuvoje. Beje, Mykolo Romerio universiteto absolventas dr. Tadas Žukas šiuose renginiuose dalyvauja kaip Lietuvos „Erasmus“ studentų ambasadorius, o Danijos „Erasmus“ studentų ambasadorė Nina Siig Simonsen savo „Erasmus“ studijoms buvo pasirinkusi Lietuvą ir studijavo Mykolo Romerio universitete prieš trejetą metų. Be to, „Erasmus“ programos dėka jau per 2000 Mykolo Romerio universiteto studentų yra išvykę studijuoti ar atlikti praktiką, o grįžę skleidžia gerąją žinią apie galimybes savo kolegoms kitiems studentams.

Pastebėtina, kad ypač „Erasmus“ programoje dalyvavę studentai aktyviai domisi ir kitomis mainų programų galimybėmis bei stengiasi dalyvauti įvairių programų konkursuose – „NordPlus“ programos, Universiteto dvišalių sutarčių, valstybininių stipendijų ir panašiai. Kiekvienais metais pagal šias programas MRU išsiunčia ne mažiau kaip 10 studentų.

Nuo 2011 metų Mykolo Romerio universitetas koordinuoja ir įgyvendina „Erasmus Mundus“ programos partnerystės projektą EMP-AIM „Erasmus Mundus partnerystė Baltarusijai, Ukrainai ir Moldovai". Pagal šį projektą „Erasmus Mundus“ stipendijas gavo ir 2012–2013 metais išvykta pirmieji 2 MRU studentai studijuoti į Ukrainos universitetus, o į Mykolo Romerio universitetą atvyksta 14 visų pakopų ukrainiečių, moldovų bei baltarusų studentų ir 5 dėstytojai.

Nuo 2012 metų Mykolo Romerio universiteto studentams atsivėrė dar viena galimybė atlikti tarptautinę praktiką – tai Patirties partnerių programa, kuri vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo (ESF) finansuojamą projektą „Nacionalinės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų tarptautinės praktikos ir stažuočių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas" (projekto koordinatorius – Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje). Pagal šią programą iki 2013 metų pradžios išvyks 30 MRU studentų atlikti tarptautines praktikas bendradarbiaujančiose tarptautinėse organizacijose ir užsienio įmonėse.

Mainų programos, jų organizavimas – viena iš priemonių visapusiškai gyventi ir veikti pagal Europos bei pasaulinius standartus. Tai ir savo universiteto bei partnerių nuolatinis pasilyginimas studijų kokybės, darbo organizavimo, paslaugų studentams ir visais kitais klausimais. Tai taip pat puiki galimybė dėstytojams pažinti ir glaudžiai bendradarbiauti su kolegomis iš užsienio kuriant naujus projektus ar rengiant kokybiškai naujas jungtines programas. Galiausiai tai ir Universiteto vardo garsinimas bei Lietuvos žinomumo didinimas, nes kiekvienas išvykęs mainų programų dalyvis yra mažas ir tuo pačiu didelis savo Alma Mater bei valstybės ambasadorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »