Metodinėse dienose mokytojams – geriausia Lietuvos ir pasaulio ugdymo patirtis

Publikuota: 2013 m. kovo 25 d. pirmadienis

Šių metų kovo 25–27 dienomis „Litexpo“ rūmuose vyks pedagogams skirtos metodinės dienos, per kurias jie galės susipažinti su ugdymo naujovėmis taikant įvairius mokymo metodus, informacines technologijas, interaktyvias mokymo priemones, netradicines mokymo aplinkas. Mokymus ves Lietuvos ir užsienio šalių lektoriai. Renginys skirtas įvairių bendrojo ugdymo dalykų mokytojams.

Tokie renginiai, pasak Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio, yra puiki galimybė mokytojams gauti naujausią informaciją apie ugdymo turinį, efektyvius mokinių ugdymo metodus, priemones, taikomas Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat pasidalyti profesine patirtimi.

Metodinių dienų dalyviai aptars įvairias mokymosi aplinkas, jų kūrimą naudojant informacinius, operacinius, kūrybinius metodus, pasitelkiant šiuolaikines skaitmenines technologijas, kurios padeda pritaikyti ugdymo turinį skirtingų poreikių vaikams bei kurti mokymuisi palankesnę aplinką ne tik mokykloje, bet ir namuose. Mokytojai gilins žinias apie mobiliuosius IT įrenginius, jų taikymo ugdyme galimybes, dirbdami grupėse kurs aktyvaus mokymosi scenarijus netradicinėse aplinkose (muziejuose, gamtoje).

Viena iš aktualiausių metodinių dienų temų – „Kaip skaitymo, rašymo, kalbėjimo ir klausymo metodai bei interaktyviosios strategijos gali tapti veiksmingu mokymosi įrankiu“. Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros duomenimis, dalyko mokymo ir kalbos ugdymo integravimas pamokoje yra viena problemiškesnių sričių. Metodinėse dienose pedagogai susipažins su šalies ir tarptautine patirtimi kalbos gebėjimų įtakos mokinių pasiekimams ir geresniam teksto suvokimui klausimais.

Lektorė Bridget Middlemas iš Routhemptono universiteto Londone metodinėje dienoje „Galiu kitaip: mokytojo nauji vaidmenys ir ugdymo turinio pritaikymas įvairių ugdymosi poreikių turintiems mokiniams“ pristatys individualizuoto ugdymo tendencijas dirbant su specialiųjų poreikių vaikais bendrojo ugdymo mokykloje.

Nuo šių metų valstybiniuose brandos egzaminuose įvedamas kriterinis vertinimas. Metodinėje dienoje matematikos mokytojams, dirbantiems 9–12 (I–IV gimnazijos klasėse) bus sudaryta galimybė išsamiau susipažinti su šiuo vertinimu bei užduoti lektoriams klausimus.

Kitose metodinėse dienose pedagogai dalysis patirtimi, kaip kūrybiškai ugdyti mokinių sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Daugiau informacijos apie mokytojų metodines dienas rasite Ugdymo plėtotės centro interneto svetainėje http://www.upc.smm.lt/projektai/pkt/naujienos/mdienos2.php.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »