Metodinėse dienose mokytojams – geriausia Lietuvos ir pasaulio ugdymo patirtis

Publikuota: 2013 m. kovo 25 d. pirmadienis

Šių metų kovo 25–27 dienomis „Litexpo“ rūmuose vyks pedagogams skirtos metodinės dienos, per kurias jie galės susipažinti su ugdymo naujovėmis taikant įvairius mokymo metodus, informacines technologijas, interaktyvias mokymo priemones, netradicines mokymo aplinkas. Mokymus ves Lietuvos ir užsienio šalių lektoriai. Renginys skirtas įvairių bendrojo ugdymo dalykų mokytojams.

Tokie renginiai, pasak Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio, yra puiki galimybė mokytojams gauti naujausią informaciją apie ugdymo turinį, efektyvius mokinių ugdymo metodus, priemones, taikomas Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat pasidalyti profesine patirtimi.

Metodinių dienų dalyviai aptars įvairias mokymosi aplinkas, jų kūrimą naudojant informacinius, operacinius, kūrybinius metodus, pasitelkiant šiuolaikines skaitmenines technologijas, kurios padeda pritaikyti ugdymo turinį skirtingų poreikių vaikams bei kurti mokymuisi palankesnę aplinką ne tik mokykloje, bet ir namuose. Mokytojai gilins žinias apie mobiliuosius IT įrenginius, jų taikymo ugdyme galimybes, dirbdami grupėse kurs aktyvaus mokymosi scenarijus netradicinėse aplinkose (muziejuose, gamtoje).

Viena iš aktualiausių metodinių dienų temų – „Kaip skaitymo, rašymo, kalbėjimo ir klausymo metodai bei interaktyviosios strategijos gali tapti veiksmingu mokymosi įrankiu“. Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros duomenimis, dalyko mokymo ir kalbos ugdymo integravimas pamokoje yra viena problemiškesnių sričių. Metodinėse dienose pedagogai susipažins su šalies ir tarptautine patirtimi kalbos gebėjimų įtakos mokinių pasiekimams ir geresniam teksto suvokimui klausimais.

Lektorė Bridget Middlemas iš Routhemptono universiteto Londone metodinėje dienoje „Galiu kitaip: mokytojo nauji vaidmenys ir ugdymo turinio pritaikymas įvairių ugdymosi poreikių turintiems mokiniams“ pristatys individualizuoto ugdymo tendencijas dirbant su specialiųjų poreikių vaikais bendrojo ugdymo mokykloje.

Nuo šių metų valstybiniuose brandos egzaminuose įvedamas kriterinis vertinimas. Metodinėje dienoje matematikos mokytojams, dirbantiems 9–12 (I–IV gimnazijos klasėse) bus sudaryta galimybė išsamiau susipažinti su šiuo vertinimu bei užduoti lektoriams klausimus.

Kitose metodinėse dienose pedagogai dalysis patirtimi, kaip kūrybiškai ugdyti mokinių sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Daugiau informacijos apie mokytojų metodines dienas rasite Ugdymo plėtotės centro interneto svetainėje http://www.upc.smm.lt/projektai/pkt/naujienos/mdienos2.php.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »