Mokiniai rinksis į Nacionalinės moksleivių akademijos sesiją

Publikuota: 2013 m. sausio 2 d. trečiadienis

Sausio 3–8 d. Palangoje vyks Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesija, skirta naujai įstojusiems į akademiją ir pirmą kartą dalyvausiantiems, tokiame NMA renginyje. Į sesiją susirinks apie 100 mokinių, čia jie galės gilinti žinias pasirinktoje srityje, sieti skirtingas mokslo disciplinas, ugdyti kūrybiškumą. Darbas vyks 9 sekcijose: biochemijos, chemijos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, informatikos, istorijos, lietuvių filologijos, matematikos, asmenybės ugdymo.

NMA – tai unikali papildomo ugdymo institucija, skirta mokslui ir muzikai gabiems Lietuvos vaikams. Ši nuotolinio mokymo mokykla veikia jau devintus metus. 2012 m. akademiją papildė 143 gabūs mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių. Populiariausia ir gausiausia išlieka matematikos sekcija, į ją priimti 58 mokiniai. Į lietuvių filologijos sekciją priimta 19 mokinių, biochemijos – 17, ekonomikos – 13, fizikos – 11, istorijos – 10, chemijos – 8, informatikos – 7. Iš viso NMA žinių semiasi 437 mokiniai.

Akademijos idėja – stiprinti Lietuvos intelektinį potencialą, investuojant į aukštus pasiekimus ir motyvaciją turinčius vaikus. Į NMA susirenka itin gabūs, talentingi ir imlūs vaikai, kuriuos moko geriausi Lietuvos ir kitų šalių dėstytojai bei mokytojai, buvę NMA mokiniai.

Sėkmingai įstoję į pasirinktą sekciją 7–10 klasių moksleiviai pradeda gana intensyvų mokymosi kursą, trunkantį visus mokslo metus. Moksleiviai kas dvi savaites gauna užduotis iš mokytojų ir dėstytojų, 3 kartus per metus akademijos moksleiviams organizuojamos tobulėjimui skirtos sesijos. Mokslas akademijoje gali trukti nuo 3 iki 6 metų, t. y. nuo įstojimo iki 12 klasės.
Akademijos rėmėjai skiria stipendijas dalyvauti akivaizdinėse sesijose geriausiai besimokantiems mokiniams iš socialiai remtinų šeimų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »