Moksleiviams siūloma mokytis su „Kinect“ ir „Pelėmis išdykėlėmis“

Publikuota: 2011 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2011” bendrovė „Microsoft“ pasiūlys Lietuvos mokykloms aktyviau išnaudoti žaidimus. Pasaulinė programinės įrangos gamintoja parodoje pristatys judesius atpažįstantį „Xbox 360” žaidimų konsolės priedą „Kinect“, planšetinius kompiuterius su operacine sistema „Windows 7” ir programas, kurios padėtų mokiniams semtis žinių vaizdžiau ir įdomiau.

„Moksleiviai labai imlūs informacinėms technologijoms, todėl siūlome vaikus įtraukti į mokymąsi pasitelkiant jų natūralų smalsumą ir norą pažinti. Dirbdami su naujosiomis technologijomis mokiniai noriai priima žinias ir panaudoja realiame gyvenime. Auklėtinių mėgstami žaidimų kompiuteriai ir programos padeda mokytojams pamokas vesti įdomiau, o žinias perteikti vaikams suprantama kalba“, – sako „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims Mindaugas Glodas.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad moksleiviai mokosi efektyviai ir lengvai, kai pamokos vedamos juos įtraukiančiu būdu.

„Naudodamiesi naujausiomis programomis mokiniai įgyja vertingų technologinių įgūdžių, kurie pritaikomi kasdieniniame gyvenime ir ateities darbo aplinkoje. Siekiame, kad kuo daugiau mokyklų turėtų galimybę įdiegti novatoriškus ugdymo įrankius,“ – teigia G. Steponavičius.

Savąjį „Kinect“ žaidimą gali susikurti net pradinukai

Parodoje „Mokykla 2011“ „Microsoft“ pristatys mokymuisi pritaikytą populiarios žaidimų konsolės „Xbox 360” priedą „Kinect“. Judesius atpažįstantis „Kinect“ leidžia vaikams patiems kurti savo žaidimus ir žinių semtis taip, kaip jie įsivaizduoja geriausia. Vaikai ir mokytojai galės susipažinti su programa „Kodu“, su kuria savo žaidimų versijas gali kurti net ir pradinių klasių mokiniai. „Kodu“ leidžia pasirinkti įvairius gyvūnėlius, robotus, kalnus, medžius, iš kurių vaikai sudėlioja savo pasaulį. Taip moksleiviai ne tik kūrybingai atlieka mokytojo užduotis, bet ir išmoksta žaidimų programavimo pagrindų.

Siekdama supažindinti mokinius su populiarėjančiais planšetiniais kompiuteriais, bendrovė „Microsoft“ kartu su kitais partneriais Vilniaus Žemynos gimnazijos fizikos kabinete įrengė tokių kompiuterių klasę. Iškart po parodos „Mokykla 2011“ moksleiviai su šiais kompiuteriais galės mokytis iš skaitmeninių fizikos vadovėlių ir atlikinėti fizikos laboratorinius darbus.

„Microsoft“ stende mokiniai, mokytojai ir tėveliai taip pat galės apžiūrėti darbui pamokose pritaikytus „Intel“ mažuosius nešiojamus kompiuterius.

Kiekviena pakelta ranka klasėje bus pastebėta

Tradiciniuose kompiuteriuose mokykloms siūloma įdiegti naudingus sunkiausių dalykų pagalbininkus. Apklausų duomenimis, sudėtingiausio dalyko – matematikos – užduotims „Microsoft“ siūlo atnaujintą matematikos pagalbininką – „Microsoft Mathematics 4.0“. Pagrindinis šios programos „ginklas“ – visas mokslines funkcijas turintis skaičiuotuvas. Su juo moksleiviai gali ne tik sudėti, atimti, dalinti ar dauginti, bet ir spręsti lygtis, greitai nubraižyti grafikus. „Microsoft Mathematics“ pateikia ne vien uždavinių atsakymus, bet ir parodo, kaip juos spręsti žingsnis po žingsnio. Po keleto uždavinių su matematikos pagalbininku moksleivis išmoksta spręsti savarankiškai.

Mokytojus labiausiai turėtų sudominti „Microsoft“ sprendimai, leidžiantys efektyviau pasiruošti pamokoms ir net sudėtingesnį dalyką dėstyti su ugnele. Su „OneNote“ programa, taip pat pristatoma parodoje, mokytojai gali lengvai paįvairinti pamokas įdomiais filmukais, dainomis, pristatymais, nuotraukomis ir nuorodomis iš interneto. Į darbą įtraukti visą klasę mokytojams padės Lietuvos mokyklose jau pamėgta programa „Mouse Mischief“, geriau žinoma kaip „Pelės išdykėlės“. Ši programėlė mokytojams padeda nepasiklysti „rankų miške“, mokiniams norint atsakyti į klausimus. Kiekvieno moksleivio atsakymai matomi kompiuterio ekrane, o vaikai savo atsakymus renkasi pelytės spustelėjimu. Taip mokytojai gali matyti net klasės „tylenių“ atsakymus ir stebėti, kur klasei reikia labiausiai pasitempti.

„Microsoft“ pat pasiūlys mokykloms sutaupyti įrenginėjant kompiuterių klases. Su parodoje pristatoma „Windows MultiPoint Server 2011“ programa kompiuterių klasėje užtenka turėti tik vieną mokytojo pilnai sukomplektuotą kompiuterį, o ant mokinių suolų tereikia monitoriaus, klaviatūros ir pelytės. Tokiu būdu mokykloms nebereikia įsigyti pilnai sukomplektuotų kompiuterių visai klasei ir mokytojas gali geriau prižiūrėti, ar mokiniai iš tiesų įdėmiai klausosi pamokos.

„Partneriai mokyme“ – „Microsoft“ pasaulinė programa visoms mokykloms

Parodoje „Mokykla 2011” pristatomi sprendimai Lietuvos bendrojo lavinimo mokykloms suteikiami pagal tarptautinę „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“. Ši programa mokiniams iš viso pasaulio padeda gilinti žinias pasitelkiant naujausias informacines technologijas. Pamokų metu žaisdami ir spręsdami uždavinius su naujausiomis programomis mokiniai išmoksta įgūdžių, kurie bus itin naudingi realiame gyvenime.

„Microsoft“ programa „Partneriai mokyme“ vykdoma jau 8 metus. Visomis programomis Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos gali naudotis nemokamai. Daugiau apie „Microsoft“ sprendimus švietimo institucijoms galima sužinoti čia.

Kaip „Kinect“ gali būti pritaikomas mokyklose galima pažiūrėti šiame vaizdo klipe, o „Pelių išdykėlių“ bruzdesys matomas šiame filmuke.

Paroda „Mokykla 2011” vyksta lapkričio 4–6 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose, Vilniuje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »