Moksleiviams siūloma mokytis su „Kinect“ ir „Pelėmis išdykėlėmis“

Publikuota: 2011 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2011” bendrovė „Microsoft“ pasiūlys Lietuvos mokykloms aktyviau išnaudoti žaidimus. Pasaulinė programinės įrangos gamintoja parodoje pristatys judesius atpažįstantį „Xbox 360” žaidimų konsolės priedą „Kinect“, planšetinius kompiuterius su operacine sistema „Windows 7” ir programas, kurios padėtų mokiniams semtis žinių vaizdžiau ir įdomiau.

„Moksleiviai labai imlūs informacinėms technologijoms, todėl siūlome vaikus įtraukti į mokymąsi pasitelkiant jų natūralų smalsumą ir norą pažinti. Dirbdami su naujosiomis technologijomis mokiniai noriai priima žinias ir panaudoja realiame gyvenime. Auklėtinių mėgstami žaidimų kompiuteriai ir programos padeda mokytojams pamokas vesti įdomiau, o žinias perteikti vaikams suprantama kalba“, – sako „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims Mindaugas Glodas.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad moksleiviai mokosi efektyviai ir lengvai, kai pamokos vedamos juos įtraukiančiu būdu.

„Naudodamiesi naujausiomis programomis mokiniai įgyja vertingų technologinių įgūdžių, kurie pritaikomi kasdieniniame gyvenime ir ateities darbo aplinkoje. Siekiame, kad kuo daugiau mokyklų turėtų galimybę įdiegti novatoriškus ugdymo įrankius,“ – teigia G. Steponavičius.

Savąjį „Kinect“ žaidimą gali susikurti net pradinukai

Parodoje „Mokykla 2011“ „Microsoft“ pristatys mokymuisi pritaikytą populiarios žaidimų konsolės „Xbox 360” priedą „Kinect“. Judesius atpažįstantis „Kinect“ leidžia vaikams patiems kurti savo žaidimus ir žinių semtis taip, kaip jie įsivaizduoja geriausia. Vaikai ir mokytojai galės susipažinti su programa „Kodu“, su kuria savo žaidimų versijas gali kurti net ir pradinių klasių mokiniai. „Kodu“ leidžia pasirinkti įvairius gyvūnėlius, robotus, kalnus, medžius, iš kurių vaikai sudėlioja savo pasaulį. Taip moksleiviai ne tik kūrybingai atlieka mokytojo užduotis, bet ir išmoksta žaidimų programavimo pagrindų.

Siekdama supažindinti mokinius su populiarėjančiais planšetiniais kompiuteriais, bendrovė „Microsoft“ kartu su kitais partneriais Vilniaus Žemynos gimnazijos fizikos kabinete įrengė tokių kompiuterių klasę. Iškart po parodos „Mokykla 2011“ moksleiviai su šiais kompiuteriais galės mokytis iš skaitmeninių fizikos vadovėlių ir atlikinėti fizikos laboratorinius darbus.

„Microsoft“ stende mokiniai, mokytojai ir tėveliai taip pat galės apžiūrėti darbui pamokose pritaikytus „Intel“ mažuosius nešiojamus kompiuterius.

Kiekviena pakelta ranka klasėje bus pastebėta

Tradiciniuose kompiuteriuose mokykloms siūloma įdiegti naudingus sunkiausių dalykų pagalbininkus. Apklausų duomenimis, sudėtingiausio dalyko – matematikos – užduotims „Microsoft“ siūlo atnaujintą matematikos pagalbininką – „Microsoft Mathematics 4.0“. Pagrindinis šios programos „ginklas“ – visas mokslines funkcijas turintis skaičiuotuvas. Su juo moksleiviai gali ne tik sudėti, atimti, dalinti ar dauginti, bet ir spręsti lygtis, greitai nubraižyti grafikus. „Microsoft Mathematics“ pateikia ne vien uždavinių atsakymus, bet ir parodo, kaip juos spręsti žingsnis po žingsnio. Po keleto uždavinių su matematikos pagalbininku moksleivis išmoksta spręsti savarankiškai.

Mokytojus labiausiai turėtų sudominti „Microsoft“ sprendimai, leidžiantys efektyviau pasiruošti pamokoms ir net sudėtingesnį dalyką dėstyti su ugnele. Su „OneNote“ programa, taip pat pristatoma parodoje, mokytojai gali lengvai paįvairinti pamokas įdomiais filmukais, dainomis, pristatymais, nuotraukomis ir nuorodomis iš interneto. Į darbą įtraukti visą klasę mokytojams padės Lietuvos mokyklose jau pamėgta programa „Mouse Mischief“, geriau žinoma kaip „Pelės išdykėlės“. Ši programėlė mokytojams padeda nepasiklysti „rankų miške“, mokiniams norint atsakyti į klausimus. Kiekvieno moksleivio atsakymai matomi kompiuterio ekrane, o vaikai savo atsakymus renkasi pelytės spustelėjimu. Taip mokytojai gali matyti net klasės „tylenių“ atsakymus ir stebėti, kur klasei reikia labiausiai pasitempti.

„Microsoft“ pat pasiūlys mokykloms sutaupyti įrenginėjant kompiuterių klases. Su parodoje pristatoma „Windows MultiPoint Server 2011“ programa kompiuterių klasėje užtenka turėti tik vieną mokytojo pilnai sukomplektuotą kompiuterį, o ant mokinių suolų tereikia monitoriaus, klaviatūros ir pelytės. Tokiu būdu mokykloms nebereikia įsigyti pilnai sukomplektuotų kompiuterių visai klasei ir mokytojas gali geriau prižiūrėti, ar mokiniai iš tiesų įdėmiai klausosi pamokos.

„Partneriai mokyme“ – „Microsoft“ pasaulinė programa visoms mokykloms

Parodoje „Mokykla 2011” pristatomi sprendimai Lietuvos bendrojo lavinimo mokykloms suteikiami pagal tarptautinę „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“. Ši programa mokiniams iš viso pasaulio padeda gilinti žinias pasitelkiant naujausias informacines technologijas. Pamokų metu žaisdami ir spręsdami uždavinius su naujausiomis programomis mokiniai išmoksta įgūdžių, kurie bus itin naudingi realiame gyvenime.

„Microsoft“ programa „Partneriai mokyme“ vykdoma jau 8 metus. Visomis programomis Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos gali naudotis nemokamai. Daugiau apie „Microsoft“ sprendimus švietimo institucijoms galima sužinoti čia.

Kaip „Kinect“ gali būti pritaikomas mokyklose galima pažiūrėti šiame vaizdo klipe, o „Pelių išdykėlių“ bruzdesys matomas šiame filmuke.

Paroda „Mokykla 2011” vyksta lapkričio 4–6 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose, Vilniuje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »