„Mokymasis, studijos, karjera“ – erdvė geriausiems ateities sprendimams

Publikuota: 2012 m. sausio 24 d. antradienis

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo. Jiems ir skirta paroda „Mokymasis, studijos, karjera“, supažindinanti su studijoms Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Parodos projekto vadovės Jolantos Masiulienės teigimu, parodos „Mokymasis, studijos, karjera“ tikslas sukurti ne tik informatyvią, bet ir kūrybišką erdvę, kuri padėtų jauniems žmonėms lengviau apsispręsti ką rinktis ir nebijoti netradicinių kelių. „Jiems reikia ne tik informacijos, kuri greitai keičiasi ir kurioje lengva pasiklysti, bet ir konsultacijų su mokymo įstaigų specialistais, jau studijuojančiųjų nuomonės ir praktiškų patarimų, garsių žmonių patirties siekiant tikslo, įkvepiančių sėkmės istorijų, kurias bus galima išgirsti pirmą kartą organizuojamame „Idėjų inkubatoriuje“. Todėl parodoje siekiame sukurti ne akademinę, o kūrybišką ir dinamišką erdvę, - sako J. Masiulienė.

Pasirinkti padės ir Švietimo bei mokslo ministerijos organizuojama konferencija abiturientams „Ateitis prasideda šiandien“. Besidomintieji naujomis studijų galimybėmis galės dalyvauti diskusijoje su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi.

Pasak Švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, aukštosios mokyklos ir profesinio rengimo įstaigos keičiasi kasmet. „Atnaujina auditorijas, mokymo bazes, kuria praktinio mokymo centrus - šie pokyčiai greitai pastebimi. Tačiau labai svarbūs pasikeitimai vyksta ir studijų organizavimo srityje: universitetai ir kolegijos atnaujina studijų programas, jas rengiant dalyvauja ir darbdaviai, kinta pati studijų filosofija, kai centre atsiduria studentas ir jam reikalingos kvalifikacijos. Ši paroda yra gera proga iš arčiau susipažinti su atsinaujinančių studijų ir mokymosi galimybėmis – ne internetu, per atstumą, o gyvai“, - teigia viceministrė.

Parodoje „Mokymasis, studijos, karjera“ dalyvaus 120 mokymo įstaigų: visi Lietuvos universitetai ir dauguma kolegijų, profesiniai mokymo centrai, amatų mokyklos, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos, savo studijų programas pristatys mokymo įstaigos iš Australijos, Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Latvijos, Rusijos, Šveicarijos, Vengrijos, Vokietijos.

Dalyvių stenduose bus galima susipažinti su atnaujintomis studijų programomis, kurios kuriamos atsižvelgiant į verslo lūkesčius, priėmimo studijuoti ar mokytis sąlygomis bei kitokia informacija. Ne viena Lietuvos mokymo įstaiga pristatys visiškai naujas arba ypač perspektyvias specialybes ar profesijas. Pavyzdžiui, ekoturizmą, miestų inžineriją, aviacijos inžineriją, robotiką, atsinaujinančiąją energetiką, multimedijos technologijas, Europos viešąja politiką, tekstilės dizainą ir technologijas, transporto elektroniką ir kt. Lietuvos universitetų stenduose bus galima susipažinti ir su tarptautiškumą skatinančiomis jungtinių studijų programomis, kuriose dalyvauja ir kitų šalių aukštosios mokyklos.

Šiemet ypač plačiai bus pristatytos įvairios studijos ir karjeros galimybės užsienyje: Prancūzijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Šveicarijoje, Danijoje, JAV ir daugelyje kitų šalių. Pirmą kartą lankytojai čia galės susirinkti informaciją apie studijas Australijoje bei Vengrijoje.

Viena iš ryškiausių parodos naujienų – Europos Sąjungos iniciatyvos „Judus jaunimas“ stendas, kuriame bus galima susipažinti su ES judumo programomis moksleiviams, studentams, savanoriams ir norintiems pradėti savo verslą. Čia bus galima pasikonsultuoti ir susirinkti informaciją apie įvairias stažuotes, apie galimybes gauti darbą ar pradėti verslą ES šalyse, apie galimybes pradedantiesiems verslininkams padirbėti kartu su kurios nors įmonės savininku, apie tarptautinius jaunimo mokymosi mainus, apie savanorystę.

Paroda „Mokymasis, studijos, karjera“ vyks vasario 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.  

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »