Neformalusis ugdymas persikels į internetą?

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 17 d. penktadienis

Lietuvai vis labiau tampant skaitmeninių technologijų valstybe, studentai, pretenduojantys gauti kasmetę „Jaunimo stipendiją“, šiemet pateikė daugiausiai darbų, susijusių su neformaliojo ugdymo galimybėmis elektroninėje erdvėje. Tai leidžia manyti, jog skaitmeninės technologijos artimiausioje ateityje užims dar svarbesnį vaidmenį ne tik mokyklose ar universitetuose, tačiau ir popamokinės veiklos užsiėmimuose, jaunimo organizacijose.

„Nors jauni žmonės yra itin svarbi visuomenės grupė, nuo kurios raidos priklausys mūsų valstybės ateitis, tačiau su jaunimu bei jaunimo veikla susijusių tyrimų Lietuvoje dar trūksta. Antrus metus teikiama „Jaunimo stipendija“ ne tik suteikia galimybę gauti bent dalį tokių tyrimų, tačiau ir padeda suprasti, kokiomis sritimis labiausiai domisi studentai, rengiantys savo pirmuosius mokslinius darbus, o kartu – paskatinti juos šia sritimi domėtis toliau“, – sako Arnas Marcinkus, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ vadovas.

Pasak A. Marcinkaus, tik objektyvus situacijos žinojimas leidžia kurti jaunimui aktualius pokyčius, todėl teikiant „Jaunimo stipendiją“ daugiausiai dėmesio skiriama jaunimo situacijos analizei, jaunimo savybių bei raidos tyrimams, jaunimo organizacijoms, įgalinančioms jaunus žmones patiems keisti savo aplinką.

Kartu su fondu „Jauniems“ stipendiją įsteigusios Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentės Loretos Senkutės teigimu, jaunimo tyrimai ypač svarbūs jaunimo ir neformaliojo ugdymo organizacijoms. „Paskutinis išsamus jaunimo situacijos tyrimas atliktas 2007 m. Šiuo metu šie duomenys jau gerokai pasenę, todėl negalime matyti, ar per penkerius metus įvyko reikšmingų pokyčių. Žvelgiant į šiemet gautus darbus „Jaunimo stipendijai“, akivaizdu, kad skaitmeninė erdvė – tikrai daug aktualesnė nei tuomet“, - sako L. Senkutė.

Į „Jaunimo stipendiją“ šiemet pretenduoja 10 magistro darbų, iš kurių vienas – gaus 1000 Lt vertės piniginę stipendiją. Ekspertų komisijai, sudarytai iš įvairių sričių profesionalų, įvertinus visus darbus, nugalėtojas bus paskelbtas  rugsėjo 19 d., minint jaunimo politikos Lietuvoje dvidešimtmetį. Stipendija nugalėjusio darbo autoriui bus įteikta gruodį – LiJOT Padėkos vakaro metu.

„Jaunimo stipendija“ teikiama jau antrus metus iš eilės. Jos steigėjai – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), vienijanti nacionalines ir regionines jaunimo organizacijas, bei labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Idėja įsteigti tokią stipendiją kilo 2010 m. iš aktyvios jaunimo veiklos pasitraukusiems ir skirtinga profesine veikla užsiimantiems buvusiems jaunimo organizacijų nariams – LiJOT Alumni

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »