Neformalusis ugdymas persikels į internetą?

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 17 d. penktadienis

Lietuvai vis labiau tampant skaitmeninių technologijų valstybe, studentai, pretenduojantys gauti kasmetę „Jaunimo stipendiją“, šiemet pateikė daugiausiai darbų, susijusių su neformaliojo ugdymo galimybėmis elektroninėje erdvėje. Tai leidžia manyti, jog skaitmeninės technologijos artimiausioje ateityje užims dar svarbesnį vaidmenį ne tik mokyklose ar universitetuose, tačiau ir popamokinės veiklos užsiėmimuose, jaunimo organizacijose.

„Nors jauni žmonės yra itin svarbi visuomenės grupė, nuo kurios raidos priklausys mūsų valstybės ateitis, tačiau su jaunimu bei jaunimo veikla susijusių tyrimų Lietuvoje dar trūksta. Antrus metus teikiama „Jaunimo stipendija“ ne tik suteikia galimybę gauti bent dalį tokių tyrimų, tačiau ir padeda suprasti, kokiomis sritimis labiausiai domisi studentai, rengiantys savo pirmuosius mokslinius darbus, o kartu – paskatinti juos šia sritimi domėtis toliau“, – sako Arnas Marcinkus, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ vadovas.

Pasak A. Marcinkaus, tik objektyvus situacijos žinojimas leidžia kurti jaunimui aktualius pokyčius, todėl teikiant „Jaunimo stipendiją“ daugiausiai dėmesio skiriama jaunimo situacijos analizei, jaunimo savybių bei raidos tyrimams, jaunimo organizacijoms, įgalinančioms jaunus žmones patiems keisti savo aplinką.

Kartu su fondu „Jauniems“ stipendiją įsteigusios Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentės Loretos Senkutės teigimu, jaunimo tyrimai ypač svarbūs jaunimo ir neformaliojo ugdymo organizacijoms. „Paskutinis išsamus jaunimo situacijos tyrimas atliktas 2007 m. Šiuo metu šie duomenys jau gerokai pasenę, todėl negalime matyti, ar per penkerius metus įvyko reikšmingų pokyčių. Žvelgiant į šiemet gautus darbus „Jaunimo stipendijai“, akivaizdu, kad skaitmeninė erdvė – tikrai daug aktualesnė nei tuomet“, - sako L. Senkutė.

Į „Jaunimo stipendiją“ šiemet pretenduoja 10 magistro darbų, iš kurių vienas – gaus 1000 Lt vertės piniginę stipendiją. Ekspertų komisijai, sudarytai iš įvairių sričių profesionalų, įvertinus visus darbus, nugalėtojas bus paskelbtas  rugsėjo 19 d., minint jaunimo politikos Lietuvoje dvidešimtmetį. Stipendija nugalėjusio darbo autoriui bus įteikta gruodį – LiJOT Padėkos vakaro metu.

„Jaunimo stipendija“ teikiama jau antrus metus iš eilės. Jos steigėjai – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), vienijanti nacionalines ir regionines jaunimo organizacijas, bei labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Idėja įsteigti tokią stipendiją kilo 2010 m. iš aktyvios jaunimo veiklos pasitraukusiems ir skirtinga profesine veikla užsiimantiems buvusiems jaunimo organizacijų nariams – LiJOT Alumni

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »