Pasaulinis verslo universitetų reitingas: ISM – tarp 200 geriausių pasaulyje

Publikuota: 2012 m. lapkričio 13 d. antradienis

Pasaulinio universitetų reitingo „Eduniversal“ kongrese ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pripažintas viena iš dviejų šimtų geriausių aukštųjų verslo mokyklų („TOP Business Schools“) pasaulyje. Penktąjį kartą universitetui skirtos keturios iš penkių galimų palmių šakelių – tai aukščiausias įvertinimas Lietuvoje ir vienas aukščiausių Vidurio bei Rytų Europos regione.

„Šis įvertinimas patvirtina, kad mūsų universitetas yra pripažintas tarptautinėje akademinėje bendruomenėje, studijų ir darbo kokybė patraukli tiek vietos, tiek užsienio šalių studentams bei dėstytojams. Tikime, kad per artimiausius dvejus metus pakilsime iš „TOP Business Schools“ lygio į „Exellent Business Schools“ kategoriją ir būsime apdovanoti  penkiomis palmių šakelėmis“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Jis akcentavo, kad kongreso metu ISM universiteto atstovams pavyko užmegzti ryšius su Kinijos, Brazilijos universitetais, Vietnamo bei Egipto verslo mokyklomis. Su naujuoju Warsaw School of Economics rektoriumi buvo aptartos tolesnės bendradarbiavimo ir plėtros kryptys, derėtasi dėl tolesnių mainų skatinimo iniciatyvų su jau esamu ISM partneriu – Pontificia Universidad Catolica universitetu Peru.

Kongrese paskelbti ir magistrantūros programų vertinimai: ISM Finansų ekonomikos magistrantūros programa pateko tarp 100 geriausių finansų srityje, Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programa – tarp 200 geriausiųjų rinkodaros srityje, o ISM Vadovų magistrantūra – tarp 200 geriausių vadybos srityje. 

Šiais metais „Eduniversal“ kongresas vyko Limoje, Peru. Didžiausią įvertinimą gavo 100 verslo aukštųjų mokyklų, tarp jų: JAV Harvardo universitetas, Londono ir Kopenhagos verslo mokyklos, Didžiosios Britanijos Oksfordo ir Kembridžo universitetai, ISM steigėjas BI Norwegian Business School ir kiti.

„Eduniversal“ verslo universitetų reitingo pagrindinis tikslas – objektyviai palyginti įvairių šalių mokymo įstaigas, organizuojančias vadybos ir verslo administravimo studijas. Remdamiesi reitingo duomenimis, studentai ir akademiniai darbuotojai gali palyginti užsienio šalių universitetų studijų kokybę.

Pasauliniame reitinge dalyvauja 1000 verslo universitetų. Reitingas kasmet sudaromas trimis etapais – pirmiausia, įvertinamas verslo universitetų tarptautinis žinomumas, turimos akreditacijos, dalyvavimas tarptautinėse asociacijose ir organizacijose, vieta tarptautiniuose, regioniniuose ar nacionaliniuose reitinguose. Antrajame etape savo balsus skiria 1000 verslo universitetų ir mokyklų dekanų. Trečiajame etape mokslo įstaigą vertina Tarptautinis mokslinis komitetas, kurį sudaro devyni nepriklausomi ekspertai iš skirtingų pasaulio regionų. 

ISM keturiomis pasaulinio universiteto reitingo šakelėmis pirmą kartą buvo įvertintas 2008 metais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »