Planšetiniai kompiuteriai leis mokytis dar moderniau

Publikuota: 2013 m. gruodžio 18 d. trečiadienis

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija šalyje jau seniai žinoma kaip mokymo įstaiga, kuri žinias perduoda išnaudodama moderniausias technologijas. Pamokos čia vyks dar moderniau – „Microsoft“ jai, kaip bendrovės „Pasaulinio turo“ mokyklai, padovanojo 25 planšetinius kompiuterius.

„Lauryno Ivinskio gimnazija – puikus pavyzdys, kaip inovacijos padeda mokytis. Jos pedagogai suprato, kad senuosius mokymo metodus reikia keisti – tarp technologijų užaugęs vaikas žinias įsisavina kitaip. Prieš porą metų pripažinta novatoriškiausia mokykla, šiandien gimnazija gali pasigirti kreiduotas lentas pakeitusi išmaniaisiais ekranais, informacija čia perteikiama vaizdais ir garsais, o nemaža dalis mokymo vyksta virtualioje erdvėje“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

Pasak jo, planšetiniai kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema papildys gimnazijos resursus ir suteiks daugiau galimybių mokyti novatoriškai, atrasti naujų galimybių, taikant informacines technologijas mokymo procese, bei vėliau paskleisti savo gerąją patirtį kitoms šalies mokykloms.

Ši gimnazija su „Microsoft“ bendradarbiauja nuo 2007 metų. Praėjus trims metamas mokymo įstaiga tapo viena iš 26 mokyklų pasaulyje, galinčių vadintis „Microsoft“ mokykla-mentore, o šiais metais – „Microsoft“ Pasaulinio turo mokykla. Tokių Centrinėje ir Rytų Europoje yra tik trys. Būtent dalyvavimas šiame ture jai ir padėjo mokymo resursus papildyti planšetiniais kompiuteriais.

„Mokyklos bendruomenė su nekantrumu laukia naujų įrenginių. Visų pirma, tai bus iššūkis išmokti ir naudoti pažangiausias technologijas. Antra, jie suteikia galimybes ne tik dirbti kompiuteriu ir ieškoti informacijos – šie planšetiniai kompiuteriai tinka visiems mokykloje dėstomiems dalykams ir visiems mokiniams klasėje“, – sako  Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Tatjana Kriliuvienė.

Ji tikisi, kad mokiniai gautus įrenginius naudos tobulindami ne tik informacinių technologijų gebėjimus, bet ir socialines bei asmenines kompetencijas: „Turėsime puikias sąlygas kūrybinių ir pažintinių kompetencijų ugdymui, dirbti kartu čia ir dabar, nes yra daug puikių programėlių, skirtų mokymuisi.“

T. Kriliuvienė buvo pirmoji mokytoja, prisijungusi prie pasaulinės „Microsoft Partners in Learning“ programos, o šiandien ji yra „Microsoft“ mokytoja ekspertė, mokanti savo kolegas dirbti novatoriškai. Ji ir kiti Lauryno Ivinskio gimnazijos pedagogai aktyviai dalyvauja „Partners in Learning“ tinklo forumuose, mokosi ir patys aktyviai naudoja modernias technologijas bei metodus savo pamokose.

K. Kaikaris pastebi, kad ši programa gimnazijai leidžia prisidėti prie pasaulinių inovacijų švietime, o už aktyvią veiklą tinkle gauti planšetiniai kompiuteriai padės mokymo įstaigai išlikti šios srities pasaulinio lygio novatore.

„Partners in Learning“ šiemet atšventė savo dešimtmetį, per savo tinklą jungia milijonus mokytojų iš 119 šalių ir suteikia jiems galimybę dalintis patarimais, geriausia patirtimi, talpinti mokomosios medžiagos pavyzdžius, išmokti naujų būdų panaudoti technologijas mokymui ir bendrauti su geriausiais mokymo ekspertais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »