Planšetiniai kompiuteriai leis mokytis dar moderniau

Publikuota: 2013 m. gruodžio 18 d. trečiadienis

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija šalyje jau seniai žinoma kaip mokymo įstaiga, kuri žinias perduoda išnaudodama moderniausias technologijas. Pamokos čia vyks dar moderniau – „Microsoft“ jai, kaip bendrovės „Pasaulinio turo“ mokyklai, padovanojo 25 planšetinius kompiuterius.

„Lauryno Ivinskio gimnazija – puikus pavyzdys, kaip inovacijos padeda mokytis. Jos pedagogai suprato, kad senuosius mokymo metodus reikia keisti – tarp technologijų užaugęs vaikas žinias įsisavina kitaip. Prieš porą metų pripažinta novatoriškiausia mokykla, šiandien gimnazija gali pasigirti kreiduotas lentas pakeitusi išmaniaisiais ekranais, informacija čia perteikiama vaizdais ir garsais, o nemaža dalis mokymo vyksta virtualioje erdvėje“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

Pasak jo, planšetiniai kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema papildys gimnazijos resursus ir suteiks daugiau galimybių mokyti novatoriškai, atrasti naujų galimybių, taikant informacines technologijas mokymo procese, bei vėliau paskleisti savo gerąją patirtį kitoms šalies mokykloms.

Ši gimnazija su „Microsoft“ bendradarbiauja nuo 2007 metų. Praėjus trims metamas mokymo įstaiga tapo viena iš 26 mokyklų pasaulyje, galinčių vadintis „Microsoft“ mokykla-mentore, o šiais metais – „Microsoft“ Pasaulinio turo mokykla. Tokių Centrinėje ir Rytų Europoje yra tik trys. Būtent dalyvavimas šiame ture jai ir padėjo mokymo resursus papildyti planšetiniais kompiuteriais.

„Mokyklos bendruomenė su nekantrumu laukia naujų įrenginių. Visų pirma, tai bus iššūkis išmokti ir naudoti pažangiausias technologijas. Antra, jie suteikia galimybes ne tik dirbti kompiuteriu ir ieškoti informacijos – šie planšetiniai kompiuteriai tinka visiems mokykloje dėstomiems dalykams ir visiems mokiniams klasėje“, – sako  Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Tatjana Kriliuvienė.

Ji tikisi, kad mokiniai gautus įrenginius naudos tobulindami ne tik informacinių technologijų gebėjimus, bet ir socialines bei asmenines kompetencijas: „Turėsime puikias sąlygas kūrybinių ir pažintinių kompetencijų ugdymui, dirbti kartu čia ir dabar, nes yra daug puikių programėlių, skirtų mokymuisi.“

T. Kriliuvienė buvo pirmoji mokytoja, prisijungusi prie pasaulinės „Microsoft Partners in Learning“ programos, o šiandien ji yra „Microsoft“ mokytoja ekspertė, mokanti savo kolegas dirbti novatoriškai. Ji ir kiti Lauryno Ivinskio gimnazijos pedagogai aktyviai dalyvauja „Partners in Learning“ tinklo forumuose, mokosi ir patys aktyviai naudoja modernias technologijas bei metodus savo pamokose.

K. Kaikaris pastebi, kad ši programa gimnazijai leidžia prisidėti prie pasaulinių inovacijų švietime, o už aktyvią veiklą tinkle gauti planšetiniai kompiuteriai padės mokymo įstaigai išlikti šios srities pasaulinio lygio novatore.

„Partners in Learning“ šiemet atšventė savo dešimtmetį, per savo tinklą jungia milijonus mokytojų iš 119 šalių ir suteikia jiems galimybę dalintis patarimais, geriausia patirtimi, talpinti mokomosios medžiagos pavyzdžius, išmokti naujų būdų panaudoti technologijas mokymui ir bendrauti su geriausiais mokymo ekspertais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »