Prasidėjo bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

Publikuota: 2016 m. birželio 2 d. ketvirtadienis

Prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 42 aukštosios mokyklos.

Preliminariai numatoma, kad valstybė finansuos studijas 13,7 tūkst. pirmakursių: 7,3 tūkst. studijų vietų universitetuose ir 6,4 tūkst. kolegijose. Taip pat šiemet aukštosioms mokykloms paskirstytos beveik 600 tikslinės studijų vietos priėmimui nuo pirmo kurso.

Bendrojo priėmimo prašymai šiemet teikiami ir koreguojami tik internetu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje iki liepos 19 d. 12 val.

Vienas iš didžiausių šių metų bendrojo priėmimo pokyčių – elektroninis dokumentų kopijų prisegimas LAMA BPO informacinėje sistemoje, tad stojantiesiems nebereikės fiziškai pristatyti dokumentų į LAMA BPO. Kilus abejonėms dėl dokumento tikrumo, stojantysis gali būti paprašytas fiziškai pristatyti originalų dokumentą. Elektroninių dokumentų kopijų atitikimą teisės aktų reikalavimams tikrins LAMA BPO darbuotojai.

Šiais metais bendrąjį priėmimą sudaro pagrindinis (I ir II etapai) ir papildomas priėmimai. Pagrindinio priėmimo pirmojo etapo metu stojantysis į prašymą gali įtraukti iki 9 pageidavimų, kuriuos galima papildyti ar išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Jei prašymas koreguojamas kelis kartus, galioja paskutinė koreguoto prašymo versija.

Kadangi stojantysis pirmojo etapo metu galės gauti vieną kvietimą studijuoti universitete ar kolegijoje – arba valstybės finansuojamoje vietoje, arba nefinansuojamoje vietoje su studijų stipendija, arba nefinansuojamoje vietoje (be studijų stipendijos), tad labai svarbu teisingai užpildyti prašymą, pirmu pageidavimu nurodant labiausiai norimą studijų programą su pasirinktu finansavimo šaltiniu ir atitinkamai pagal svarbumą išrikiuoti kitus pageidavimus. Prašymas bus nagrinėjamas pageidavimų prioriteto tvarka, pasiūlant tą studijų programą, kurioje stojantysis laimi konkursą.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad antrajame etape nebus galima įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio, bus galimybė tik koreguoti pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą.

LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantysis gali užpildyti ir tikslinio finansavimo prašymą bei nurodyti iki 2 tikslinio finansavimo vietų pageidavimų. Kai kurios aukštosios mokyklos čia pateikia informaciją ir apie darbdavius, kurie taip pat rinksis sau būsimus darbuotojus iš tikslinio finansavimo prašymą užpildžiusių kandidatų. Apie kandidato tinkamumą tikslinėms vietoms pranešimą stojantysis gaus kartu su II etapo rezultatais.

Pagrindinio priėmimo I etapo rezultatai bus skelbiami liepos 23 d. iki 15 val.

Daugiau informacijos LAMA BPO interneto svetainėje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »