Šeštojoje verslumo savaitėje verslininkai stengsis įkvėpti jaunuosius ilja laursus

Publikuota: 2013 m. lapkričio 14 d. ketvirtadienis

Lapkričio 18 d. visame pasaulyje prasidės Tarptautinė verslumo savaitė, kurią šeštą kartą minės ir Lietuva. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuojamoje verslumo savaitės atidarymo konferencijoje „Entrepreneurship in Lithuania“ garsūs Lietuvos verslininkai dalysis patirtimi ir žiniomis su studentais, moksleiviais, aktyviu jaunimu, startuoliais.

„Betarpiškas ryšys su verslininkais ir patirties perdavimas iš lūpų į lūpas yra efektyviausias mokymo būdas. Tuo įsitikinome 14 metų ugdydami jaunąją verslininkų kartą. Savo veikloje išskirtinį dėmesį skiriame verslininkų ir studentų santykiui, siekiame, kad kiekvienas sėkmingas Lietuvos verslininkas, politikas ar visuomenės veikėjas prisidėtų prie jaunosios kartos ugdymo proceso. Versumo savaitės metu į susitikimus su garsiausiais verslininkais galės atvykti ne tik studentai ir moksleiviai, tačiau ir jų mokytojai, kurie, tikime, pasisems unikalių idėjų, kaip verslumą paversti mokinių kasdienybe“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos ir universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa verslumo savaitės atidarymo konferencijos metu kelsiantis klausimą,  kodėl svarbu ugdyti jaunimo verslumą.

Verslumo savaitės atidarymo konferencijoje (lapkričio 18 d., 18 val.) dalyvaus penki pranešėjai. Tarptautinės kompanijos „GetJar“ įkūrėjas Ilja Laurs papasakos, kaip sukurti verslo idėją, kuri turėtų pasaulinį potencialą. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis konstatuos trečiosios „inovacijų“ revoliucijos pradžią. Startuolis Dalinuosi.lt Paulius Valatkevičius prasitars, kaip uždirbti milijoną Lietuvoje, o ryšių su visuomene bendrovės „Integrity PR“  direktorė Daiva Lialytė atskleis, kaip patraukti vartotojų ir žiniasklaidos dėmesį, pasitelkiant emocijas, empatiją ir istorijas. Konferenciją bus galima tiesiogiai stebėti internetu:  www.ism.lt/konferencija2013

„Šiandien pasaulinės idėjos gali gimti bet kuriame pasaulio krašte – geografinės ribos nebeegzistuoja, internetas suvienodino visų galimybes. Tai reiškia, kad Lietuva turi istorinį šansą kurti pasaulines sėkmės istorijas, ypač technologinėje verslo nišoje. Renginio dalyvius supažindinsiu, kaip įvertinti pasaulines tendencijas ir sukurti verslo idėjas, turinčias pasaulinį potencialą. Kaip atskirti, kurios idėjos „geros“, „blogos“ ir į kurias verta investuoti“, – sako „GetJar“ įkūrėjas Ilja Laurs.

Jam antrina ir vieno pažangiausių naujų verslų Dalinuosi.lt direktorius P. Valatkevičius. Jis teigia, kad verslumo savaitės renginiuose potencialūs startuoliai turės galimybę „patikrinti“ savo idėjas, pasitarti ir padiskutuoti su patyrusiais verslininkais. P. Valatkevičiaus manymu, didžiuliai verslai prasideda nuo mažų dalykų: nuo pokalbio su draugais, įdomios užduoties mokykloje ar universitete. Prieš įgyvendinant asmeninio verslo idėją, Dalinuosi.lt vadovas pataria ją aptarti su sėkmingai savo verslus pradėjusiais asmenimis: „Juk kartais nesėkmė verslo pradžioje nereiškia, kad idėja neverta dėmesio, patyrę verslininkai žinos, iki kokios ribos verta rizikuoti ir investuoti į projektą, kurio sėkmė neaplankė per savaitę“.

Tarptautinė verslumo savaitė šiemet vyks lapkričio 18–24 dienomis. Prie verslumą skatinančių veiklų šiemet prisijungė 20 partnerių: naujienų portalas VZ.lt, AIESEC Lietuva, „Startup Lithuania“, „Versli Lietuva“, Europos Jaunimo parlamentas ir  kiti. Antrus metus verslumo savaitės iniciatyvą palaiko ir JAV ambasada.

 

„Labai džiaugiuosi mūsų partneryste su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu bei „Verslo žiniomis“, organizuojant Tarptautinės verslumo savaitės renginius Lietuvoje. Mūsų organizuojamų renginių metu bus pristatomi novatoriai, kuriantys bei rinkai siūlantys naujus produktus ir paslaugas. Pristatysime seriją internetu transliuojamų diskusijų įvairiais verslumo klausimais. Diskusijose dalyvaus tokie verslumo specialistai kaip Daniel Ray, kuris investuoja į naujus verslus, prodiuseris bei režisierius Romas Zabarauskas ir kiti“, - sakė JAV Ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy.

 

Verslumo savaitės iniciatyva skatina pasaulio jaunimą lavinti kūrybingmą, verslumą ir inovatyvų mąstymą. Jos metu garsiausi pasaulio verslininkai bei politikai dalijasi savo žiniomis ir patirtimi su jaunosios kartos atstovais ir juos ugdančiais mokytojais. Idėjos autoriai – buvęs JK Ministras Pirmininkas Gordonas Brownas ir Carlas Schrammas, Ewing Marion Kauffman Fondo prezidentas.

 

Daugiau informacijos apie Tarptautinės verslumo savaitės renginius ir registraciją į atidarymo konferenciją rasite: www.ism.lt/konferencija2013  ir http://lt.unleashingideas.org/

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »