Studentai mokosi verslumo – kaip idėją paversti nuosavu verslu

Publikuota: 2012 m. birželio 14 d. ketvirtadienis

„Saulėtekio verslumo mokyklos adVenture“ geriausių verslo planų apdovanojime dalyvaudamas švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius paragino studentus savo idėjas drąsiai vilkti į verslo rūbą.

„Studentų verslumo ugdymas yra svarbus mūsų strateginės programos – aukštojo mokslo reformos – siekis. Verslumas – tai kūrybiškumas ir lyderystė, pasirengimas racionaliai planuoti ir nerti į rizikos vandenis, gebėjimas valdyti projektus, prisitaikyti prie besikeičiančios rinkos. Iš tiesų tai – per geriausiųjų praktikų ir mentorių patirtį – įgyjama nauja patirtis, kaip pradėti ir plėtoti savo verslą, – sakė švietimo ir mokslo ministras. – Tai reiškia, kad žmogus gali įsitvirtinti visuomenėje, pasiteisina jo investicijos į studijas, kad kartu su jo verslu bus kuriamos naujos darbo vietos ir mažės uždarbio svetur besidairančiųjų skaičiai.”

„Švietimo ir mokslo ministerija finansuoja ir remia įvairias verslumo skatinimo iniciatyvas, – pažymėjo Gintaras Steponavičius. – Lietuvoje jau turime gabių iniciatyvos nestokojančių jaunų žmonių, kurie dar studijuodami įkuria sėkmingai veikiančias įmones ir netgi gamina globaliai vartojamus produktus, kad ir IT srityje”.

Kaip pabrėžė švietimo ir mokslo ministras, 2012 metų Pasaulio konkurencingumo reitingai liudija labai palankias Lietuvai tendencijas – mūsų šalies verslumo rodiklis šiemet šoktelėjo net 17 pozicijų, pagal jį Lietuva užima 4 vietą pasaulyje.

Verslumo projekte dalyvavo Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus ir Utenos kolegijų studentai. Projekto metu 12 komandų atliko praktiką pažangiose šalies įmonėse, konsultavosi su geriausiais verslumo ekspertais ir mentoriais, kad galėtų įgyvendinti savo verslo idėjas.

„Saulėtekio verslumo mokykla adVenture“ siekia stiprinanti studentų verslumo gebėjimus ir skatinti naujų įmonių kūrimą Lietuvoje. Tai projektas, skirtas savarankiškiems ir kūrybingiems žmonėms, kurie pasitiki savo jėgomis ir sieja ateitį su privataus verslo kūrimu ir vystymu. Mokykla remiasi geriausių pasaulio verslo mokyklų patirtimi ir mokymo metodais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »