Švietimo ir mokslo ministras Briuselyje aptarė informacinių technologijų pokyčius švietimui

Publikuota: 2013 m. kovo 21 d. ketvirtadienis

Kovo 19 d. Briuselyje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Europos Sąjungos Tarybos aplinkos apsaugos, švietimo, transporto ir energetikos generaliniu direktoriumi Jaroslavu Pietras (Jaroslaw Pietras) ir Europos Komisijos švietimo ir kultūros generalinio direktorato vadovo pavaduotoju Ksavieru Pratsu Mone (Xavier Prats Monne). Per susitikimą, surengtą ministro iniciatyva, kalbėta apie lapkričio mėnesį vyksiančios ES Tarybos (švietimo klausimais) planuojamas ministrų politines diskusijas.

Per susitikimą diskutuota apie tai, kad informacinių technologijų skverbtis daro reikšmingą įtaką švietimo sistemai, sukelia jos pokyčius, leidžia siūlyti nuotolinio mokymo ir mokymosi metodus. O pastarieji, jei taikysime juos neatsakingai, gali tapti rimtu iššūkiu kokybišką švietimą užtikrinti turintiems švietimo politikams. Tai verčia permąstyti švietimo kokybės užtikrinimo, programų akreditavimo ir suteikiamų kvalifikacijų patikimumo klausimus. Kita vertus, akcentuota, kad informacinės technologijos leidžia stiprinti ir plėtoti aukštųjų mokyklų tarptautiškumą, palengvina švietimo prieinamumą, gali padėti besimokantiesiems pasirinkti mokymosi tempą ir būdą, lengviau derinti mokymąsi ir darbą.

Per pokalbį pabrėžta, kad informacinių technologijų skverbtis į švietimo sistemas, skaitmeninis mokymasis, atviri mokymosi ištekliai – tai daugiaplanis iššūkis, su kuriuo vis stipriau susiduria tiek aukštojo mokslo institucijos, turinčios ieškoti lankstesnių ir inovatyvesnių mokymo būdų, tiek ir ES valstybių narių švietimo politikai. Todėl susitikimo metu sutarta, kad šią temą būtų svarbu aptarti per Tarybos politinius debatus.

Vizito Briuselyje metu ministras D. Pavalkis taip pat neformaliai susitiko su Europos Komisijos, Europos parlamento atstovais, ES Tarybos generalinio sekretoriato atstovais. Buvo kalbėta aktualiais mokslinių tyrimų srities, Lietuvos pasirengimo pirmininkauti ES Tarybai, pirmininkavimo prioritetų klausimais, diskutuota ES einamosios darbotvarkės temomis. Susitikimo su europarlamentaru V. Landsbergiu metu aptarta lietuviškų mokyklų Punsko krašte padėtis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »