Ūkio ministerija už verslo idėjas ir ekonomines įžvalgas magistrams įteiks apdovanojimus

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Atrinkti Ūkio ministerijos skelbto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų konkurso laimėtojai, kurių mokslinių darbų temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Apdovanojimus šių darbų studentams įteiks ūkio ministras Evaldas Gustas per susitikimą su laimėjusių darbų autoriais ir jų vadovais.

Iš mokslo, verslo ir valstybės institucijų atstovų sudaryta komisija pirmą vietą skyrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistrei Ievai Macijauskytei ir jos darbo vadovui dr. doc. Aidui Vasiliui Vasiliauskui už magistro darbą „Taupiosios logistikos (Lean Logistics) principų taikymo Lietuvos transporto įmonėse galimybių tyrimas“. Magistro darbe pateikiamas koncepcinis taupiosios logistikos principų taikymo transporto bendrovėse modelis, kuris galėtų padėti Lietuvos transporto bendrovėms įvertinti bendrovių esamą situaciją ir parodytų galimą veiklos efektyvinimo kryptį, siekiant mažinti sąnaudas ir didinti konkurencinį pranašumą.

Antrą vietą laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto magistrė Alina Kvietkauskienė ir jos darbo vadovas prof. habil. dr. Aleksandras Vytautas Rutkauskas už magistro darbą „Tvarios investicijų grąžos projektavimas finansų rinkose“. Darbe yra sukurtas modelis finansinių rinkų atrankai ir tolesniems investiciniams sprendimams priimti naudojantis adekvataus portfelio teorija. Taip pat testuojamas adekvataus portfelio modelis, naudojantis rinkų istoriniais duomenimis.

Trečią vietą komisijos nariai skyrė Klaipėdos universiteto magistrei Indrei Jucikei ir jos darbo vadovei dr. doc. Tatjanai Paulauskienei už magistro darbą „Gamtinių sorbentų panaudojimas žaliavinės naftos ir dyzelino surinkimui nuo vandens paviršiaus“. Darbe analizuojamos Lietuvoje išgaunamų gamtinių sorbentų panaudojimo naftos produktams surinkti nuo vandens paviršiaus galimybės. Tyrimo rezultatai leidžia sukurti naują produktą, kuris būtų paklausus visame Baltijos jūros regione.

Komisijos pirmininkas Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus linkėjo magistrams materializuoti savo verslo idėjas, kurios vėliau neštų visai Lietuvai ekonominę naudą, ir davė patarimą: „Geriausių darbų autoriams siūlyčiau laimėtus piniginius prizus investuoti į savo verslo idėją. Šis laimėjimas – tai įrodymas, kad einate teisingu keliu.“

Pirmos vietos laimėtojui bus skirta 5 000 Lt, antros – 3 000 Lt ir trečios – 2 000 Lt. Laimėjusio darbo autoriui skiriama 75 proc., darbo vadovui – 25 proc. premijos sumos.

Paraiškas dalyvauti konkurse iš viso pateikė 24 studentai. Aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrai.

Darbai buvo vertinami atsižvelgiant į jų pritaikomumą valstybės, ūkio srities ar įmonės mastu. Pagrindinis magistro darbų konkurso reikalavimas – darbų temos turėjo būti susijusios su ekonomikos augimu ir konkurencingumu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »