VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Publikuota: 2017 m. balandžio 10 d. pirmadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. Holivudo filmams specialiuosius efektus kūręs 3D animacijos profesorius veda jungtinį intensyvų kursą apie 3D skenavimą VGTU studentams VGTU Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“

Kursų metu VGTU studentai kartu su iš Kelno medijų menų akademijos atvykusiais studentais visą savaitę skenavo skirtingus Vilniaus miesto objektus: Šv. Petro ir Povilo bažnyčios interjerą, Vichy parko komplekso fragmentą, Belmonto vandens užtvanką, buvusio taksi parko pagrindinį spiralinį pandusą, Nacionalinės dailės galerijos eksterjerą, Verkių parko fragmentą, atliko eksperimentus „Cosmos Paukščių Takas“ veidrodžių kambaryje. Gauti duomenys apdoroti specifinių įgūdžių reikalaujančiomis autorizuotomis programomis. Taigi, studentai ne tik išmoko naudotis 3D skenavimo įranga, bet ir apdoroti duomenis bei integruoti juos į savo unikalius projektus. 

„3D lazerinis skenavimas – tai pati naujausia matavimuose taikoma technologija, leidžianti greitai surinkti didelius kiekius 3D informacijos apie objektus ir supančią aplinką. 3D skeneriu per labai trumpą laiką galima gauti itin tikslius duomenis, per sekundę galima nuskenuoti net milijoną taškų. Prietaiso sandara suteikia galimybes skenuoti įvairiomis sąlygomis, kintant apšvietimui, pozicionavimo kampui ir pan., be abejo reikalinga ir patyrusių specialistų akis, kad parinktų tinkamiausią skenavimui laiką ir poziciją", – pasakojo VGTU „LinkMenų fabriko“ Mechanikos laboratorijos vedėjas Mykolas Bistrickas.

Skenavimui buvo naudojamas tas pats VGTU „LinkMenų fabrike“ esantis 3D skeneris „Trimble TX8“, kurio pagalba praėjusiais metais buvo tiriami Gedimino kalno šlaitų stabilumo pokyčiai ir nuošliaužiniai procesai. „Vis daugiau darbų ir veiklų persikeliant į skaitmeninę erdvę siekiame, kad mūsų studentai turėtų galimybę susipažinti su naujausiomis technologijomis ir džiaugiamės, kad jie gali mokytis iš pačių geriausių šios srities profesionalų,“ – sakė VGTU Grafinių sistemų katedros lektorė Rytė Žiūrienė. 

Studentai jau dabar svarsto, kaip realią Vilniaus miesto aplinką gali integruoti į savo medijų projektus, pasitelkiant virtualios ir papildytos realybės technologijas, kurios neatsiejamos nuo 3D skenavimo. Profesorius Ž. Lilas planuoja sugrįžti į Vilnių rugsėjo mėnesį ir pratęsti dabar vykdomą projektą, perkeliant šią savaitę nuskenuotus Vilniaus miesto objektus į virtualią realybę.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »