VU ir LMTA numato rengti ir bendras studijų programas

Publikuota: 2012 m. spalio 9 d. antradienis

Spalio 8 d. Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelhauptas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Aukštosios mokyklos siekia užtikrinti glaudesnį tarpusavio bendradarbiavimą, mokslo ir meno studijų integralumą, abiejų aukštųjų mokyklų bendruomenių nuolatinį bendravimą ir kuo įvairiapusiškesnį bendradarbiavimą.

Numatoma rengti bendras pirmosios ir/arba antrosios studijų pakopos studijų programas, sudaryti sąlygas abiejų aukštujų mokyklų studentams rinktis studijuoti pasirenkamuosius dalykus, aukštosios mokyklos galės viena kitai siūlyti pasirenkamuosius dalykus, kuriuos turėtų teisę studijuoti abiejų mokyklų studentai, įsipareigota skatinti bendrų tarptautinių ir nacionalinių projektų rengimą ir vykdymą, bendros mokslo taikomosios veiklos ir mokslo ir meno tyrimų plėtojimą, organizuoti bendrus seminarus, konferencijas. Rektoriai įsipareigojo leisti rengti savo aukštosiose mokyklose studentų spektaklius, koncertus, kūrybinių darbų pristatymus ir kitus renginius.

„Ši sutartis mums bus teisinė galimybė dažniau bendradarbiauti ir bendrauti“, – teigė VU rektorius prof. B. Juodka. Jis tikisi, kad Vilniaus universitetas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija ras ne vieną bendradarbiavimo tašką. O tai itin svarbu šiandien, kaip teigia rektorius, kai pastaruoju metu trūksta koordinacijos ir kooperacijos veiksmų tarp aukštųjų mokyklų.

LMTA rektorius prof. Z. Ibelhauptas tikisi, kad ši sutartis nebus formali, ir žada dėti visas pastangas, kad geros mintys ir idėjos virstų kūnu ir kad tarp VU ir LMTA būtų tikras bendradarbiavimas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »