Vandenilio kuro elementai, teikiantys energiją

Publikuota: 2011 m. balandžio 19 d. antradienis

Technologijos, naudojančios katalizę, kuri išgauna vandenilį iš skruzdžių rūgšties (angl. formic acid), gali pakeisti ličio baterijas ir būti naudojamos mobiliesiems prietaisams įkrauti.

Oksfordo universiteto Chemijos departamente besidarbuojantis Edmanas Tsangas su savo kolegomis sukūrė naują katalizės būdą, kuris leidžia gaminti vandenilį kambario temperatūroje, ir tam nereikia nei tirpiklių, nei priedų.

Taikant naująjį metodą vieno atomo sluoksnio paladžio atomai yra dedami ant sidabro nanodalelių.

„Struktūriniai ir elektroniniai efektai, atsirandantys dėl sąveikos su apačioje esančiu sidabru, stipriai padidina paladžio katalizines savybes, taigi vyksta procesas, kai kambario temperatūroje skruzdžių rūgštis virsta vandeniliu ir anglies dioksidu“, – pažymi Edmanas Tsangas.

Jis paaiškino, kad organinių skysčių, tokių kaip skruzdžių rūgštis, saugojimas ir darbas su jais yra žymiai lengvesnis ir saugesnis nei vandenilio laikymas. Katalizės procesas leistų gaminti vandenilį iš skysto kuro, saugomo vienkartinėje arba perdirbamoje kasetėje. Tai būtų miniatiūriniai kuro elementai, kurie tiektų energiją prietaisams – nuo mobiliųjų telefonų iki nešiojamų kompiuterių.

Kitas siūlomos technologijos pranašumas susijęs su reakcijos produktais. Gaunamas vandenilis ir anglies dioksidas, bet nėra katalizei trukdančio anglies monoksido. Tai reiškia, kad nereikia papildomai valyti kuro elementų ir tai ilgina jų gyvavimo laiką.

„Egzistuoja daugybė barjerų, kol pasiseka sukurti tikrai veikiantį prietaisą, bet mes ieškome naujosios technologijos panaudojimo galimybės tam, kad pakeistume ličio baterijų technologijas alternatyvia, ilgiau gyvuojančia ir turinčia mažesnį neigiamą poveikį aplinkai technologija“, – teigė Edmanas Tsangas.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »