Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 9 d. antradienis

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. Šiemet jau 13 kartą rengiamoje NMA vasaros sesijoje – būrys gabių vaikų, savo srities profesionalai ir svečiai iš Vokietijos.

Rugpjūčio 16–26 d. Nidoje vyksiančioje NMA vasaros sesijoje kaip ir kasmet numatoma intensyvi asmenybės ugdymo ir tobulėjimo programa. Vakaro renginius ves profesorius Valdas Laurinavičius, kuris moksleiviams pasakos apie bioterorizmą. Savo patirtimi dalinsis etnologė Gražina Kadžytė, o profesorius Vladas Žulkus skaitys paskaitą „Povandeninis kultūros paveldas ir povandeninė archeologija Lietuvoje“. Koncertą NMA moksleiviams ir Nidos bendruomenei surengs NMA absolventas, daugkartinis tarptautinių konkursų laureatas, Vokietijoje studijuojantis Žilvinas Brazauskas (klarnetas) ir Natania Hoffman (violončelė). Tomo Mano namelyje vyks ir tradiciniai literatūriniai skaitymai, o biochemikai „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mobiliojoje bioklasėje  tris dienas užsiims laboratoriniais darbais.

„Šiemet vasaros sesijoje dalyvaus per 70 gabių NMA mokinių ir net 11 mokinių iš Vokietijos, kurie vis atvyksta į NMA organizuojamas ekonomikos sekcijas. Nuolat ieškome galimybių, kad kuo daugiau gabių ir talentingų vaikų iš socialiai remtinų ir mažas pajamas turinčių šeimų galėtų sudalyvautų šiame renginyje: ieškome rėmėjų, sesijai žmonės aukojo ir portale aukok.lt. Savo misiją tikimės sėkmingai tęsti ir nuoširdžiai dėkojame visiems, jau prisidėjusiems prie vaikų ugdymo,“ – teigia NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų. Kasmet NMA mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, o absolventai išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus (Kembridžą, Oksfordą, MIT ir kt.) bei prisideda prie šalies intelektinio potencialo stiprinimo. 2015 metais NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru, sertifikuotu ECHA (European Council Of High Ability). Akademija įsteigta 2004 metais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »