Verslas bus skatinamas naudotis mokslinių tyrimų rezultatais ir diegti inovacijas

Publikuota: 2011 m. gegužės 27 d. penktadienis

Šiandien Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, kuri skatins verslo įmonių bendradarbiavimą pramoninių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bei inovacijų srityje. Vienas iš bendradarbiavimo tikslų – siekti mokslinių tyrimų rezultatų komercinimo bei kuo tikslingesnės ES paramos panaudojimo inovacijų diegimui.

„Lietuvoje egzistuoja nemažas atotrūkis tarp mokslo ir verslo. Daugybė puikių mokslinių pasiekimų taip ir pasilieka laboratorijose ir netampa realiomis prekėmis ar paslaugomis rinkoje. Verslo įmonės turėtų aktyviai bendradarbiauti ir naudotis mokslinių tyrimų rezultatais, kurie galėtų tapti konkurenciniu pranašumu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, - teigia Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva prezidentas Valdas Sutkus. Jo nuomone, bendradarbiavimas su MITA padės verslui tikslingai pasinaudoti moksliniais pasiekimais.

Konfederacija ir MITA yra pasiryžusios tarpininkauti vykdant partnerių paieškas, aiškinantis įmonių technologinius poreikius, skatinant technologijų perdavimus ir mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą. Verslininkai taip pat bus skatinami dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų ir inovacijų programose, tokiose kaip didžiausioje Europos Sąjungos 7-ojoje bendrojoje programoje, Europos Sąjungos Konkurencingumo ir verslo programoje CIP, Europos technologijų programoje EUREKA ar Europos inovacijų programoje EUROSTARS.

„Esame įsitikinę, kad Lietuvos dalyvavimas tokiose programose atveria kelią naujoms žinioms ir pažangių idėjų realizavimui. Neabejotinai į tarptautinę partnerystę turi orientuotis Lietuvos verslas ir mokslas, jei nori būti konkurencingas ir matomas tarptautiniame lygmenyje. Europinės iniciatyvos yra aktualios šalies verslininkams ir su Lietuvos verslo konfederacijos pagalba tikimės aktyvesnio verslo įsitraukimo į projektus“, – pažymi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MITA direktorius Arūnas Karlonas.

Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva ir MITA organizuos bendrus renginius verslui, informuos apie ES finansavimo galimybes bei skatins kitas iniciatyvas, susijusias su Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo MTEP ir inovacijų srityje plėtra.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »