Vienijasi Baltijos šalių studentų atstovai

Publikuota: 2012 m. gegužės 28 d. pirmadienis

Baigėsi keturias dienas trukęs Baltijos šalių studentų sąjungų (Baltic Organizational Meeting – BOM) susitikimas, kuriame studentų atstovai drauge diskutavo apie išorinį ir vidinį studijų kokybės užtikrinimą bei akademinį sąžiningumą. Susitikimo metu buvo parengtos dvi rezoliucijos ir priimti sprendimai dėl tolimesnio aktyvaus tarpusavio bendradarbiavimo.

„Lietuva, Latvija ir Estija turi daug panašių problemų bei iššūkių savo aukštojo mokslo sistemose. Labai svarbu dalintis patirtimi, sprendžiant studentams aktualiausius klausimus, taip pat pasinaudoti galimybe tokio pobūdžio susitikimuose tartis dėl bendrų veiksmų ir siekiamų rezultatų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu,“ – sako Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentas Vilius Morkūnas.

Vienoje iš patvirtintų rezoliucijų kreipiamasi į Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministrus, raginant juos kartu strategiškai spręsti aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo problemas. Šiame dokumente atkreipiamas dėmesys į tai, kad  aukštasis mokslas turi būti suprantamas kaip visuomenės vertybė ir visų aukštojo mokslo dalininkų atsakomybė/ Taip pat yra teikiami konkretūs siūlymai, į ką reikėtų koncentruotis ateityje aukštųjų mokyklų ir nacionaliniu  lygmenimis.

Pasak V. Morkūno, studijų kokybės užtikrinimas turi būti paremtas visų aukštojo mokslo sektoriaus dalyvių ir partnerių įsitraukimu bei bendradarbiavimu. Išorinis ir vidinis studijų kokybės užtikrinimo mechanizmai turi būti labai glaudžiai susiję tarpsavyje bei papildantys vienas kitą. Tuo pačiu, studentų ir studentų atstovų tinkamas įtraukimas ir įsitraukimas į  išorinius ir vidinius studijų kokybės užtikrinimo procesus ir studentų, kaip svarbiausių partnerių, pripažinimas yra būtinos sąlygos kryptingam studijų kokybės užtikrinimui.

„Kita susitikimo tema buvo akademinis sąžiningumas, kaip aukštojo mokslo kokybės dalis. Diskusijų dalyviai pripažino, kad akademinio nesąžiningumo problema egzistuoja visų trijų Baltijos šalių aukštosiose mokyklose ir sutarė ją sprendžiant ateityje dalintis patirtimi bei įžvalgomis. Šiam klausimui kuriama ir artimiausiu metu bus patvirtinta speciali rezoliucija“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentas Maksim Milto.

Susitikimo metu dalyviai taip pat pristatė savo organizacijų ir jų narių rengiamas ir planuojamas veiklas, svarstė ir vertino veiklos organizavimo principus, ateities bendradarbiavimo ir organizacijos veiklos perspektyvas.

BOM įkurtas 1999 metais. Šių metų gegužės 24–27 d. Vilniuje vykusį susitikimą rengė Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir  Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »