Vilniuje vyksta mokytojų metodinės dienos

Publikuota: 2013 m. spalio 28 d. pirmadienis

Šių metų spalio 28–30 d. vyksta metodinės dienos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams. Ugdymo plėtotės centro renginyje Europos švietimo bendruomenei aktualias temas pristatys švietimo ekspertai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

„Šios metodinės dienos nėra orientuotos į konkretaus dalyko turinį, tačiau jose nagrinėjama tematika svarbi mokinio pažangai. Šių metų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginiuose mokytojų lyderystės ugdymas buvo įvardytas kaip vienas švietimo politikos prioritetų,“ – teigė Ugdymo plėtotės centro projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ veiklos vadovė Salomėja Bitlieriūtė.   

Spalio 28 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokytojo lyderystė siekiant kiekvieno mokinio pažangos“. Atliktus tyrimus, pranešimus ir praktinius aspektus lyderystės tematika pristatys švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas Ališauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja Jolita Butkienė ir Mokyklų tobulinimo centro vadovė Eglė Pranckūnienė.

Spalio 29 d. Vilniaus viešbutyje „Šarūnas“ (Raitininkų g. 4) metodinę dieną „Tarpkultūrinio dialogo klasėje“ pradės Vilniaus ir ISM universitetų dėstytojas Mindaugas Kubilius, o ekspertai Jackie Zammit ir Rob Unwin pedagogams interaktyviai pristatys tarpkultūrinį dialogą kaip metodą siekiant ugdymo pažangos, kai vienoje klasėje mokosi skirtingų pažiūrų, kultūrų, socialinės padėties mokiniai.

Spalio 30 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokymasis iš aktualijų įvairių dalykų pamokose“. Joje pedagogai mokysis naudoti, atrinkti ir vertinti viešuosius tekstus. Žiniasklaidos ir pilietiškumo ugdymo galimybes mokykloje pristatys Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos prie Seimo inspektoriaus patarėjas Deividas Velkas. Užsienio patirtimi dalysis Prancūzijos švietimo ministerijos Ugdymo ir žiniasklaidos instituto akademinių reikalų koordinatorius Marc Vallete.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »