Vilniuje vyksta mokytojų metodinės dienos

Publikuota: 2013 m. spalio 28 d. pirmadienis

Šių metų spalio 28–30 d. vyksta metodinės dienos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams. Ugdymo plėtotės centro renginyje Europos švietimo bendruomenei aktualias temas pristatys švietimo ekspertai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

„Šios metodinės dienos nėra orientuotos į konkretaus dalyko turinį, tačiau jose nagrinėjama tematika svarbi mokinio pažangai. Šių metų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginiuose mokytojų lyderystės ugdymas buvo įvardytas kaip vienas švietimo politikos prioritetų,“ – teigė Ugdymo plėtotės centro projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ veiklos vadovė Salomėja Bitlieriūtė.   

Spalio 28 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokytojo lyderystė siekiant kiekvieno mokinio pažangos“. Atliktus tyrimus, pranešimus ir praktinius aspektus lyderystės tematika pristatys švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas Ališauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja Jolita Butkienė ir Mokyklų tobulinimo centro vadovė Eglė Pranckūnienė.

Spalio 29 d. Vilniaus viešbutyje „Šarūnas“ (Raitininkų g. 4) metodinę dieną „Tarpkultūrinio dialogo klasėje“ pradės Vilniaus ir ISM universitetų dėstytojas Mindaugas Kubilius, o ekspertai Jackie Zammit ir Rob Unwin pedagogams interaktyviai pristatys tarpkultūrinį dialogą kaip metodą siekiant ugdymo pažangos, kai vienoje klasėje mokosi skirtingų pažiūrų, kultūrų, socialinės padėties mokiniai.

Spalio 30 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14) vyks metodinė diena „Mokymasis iš aktualijų įvairių dalykų pamokose“. Joje pedagogai mokysis naudoti, atrinkti ir vertinti viešuosius tekstus. Žiniasklaidos ir pilietiškumo ugdymo galimybes mokykloje pristatys Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos prie Seimo inspektoriaus patarėjas Deividas Velkas. Užsienio patirtimi dalysis Prancūzijos švietimo ministerijos Ugdymo ir žiniasklaidos instituto akademinių reikalų koordinatorius Marc Vallete.

Metodinės dienos organizuojamos vykdant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »