„Daiktų interneto“ standartai – į pagalbą išmaniųjų namų kūrėjams

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 4 d. pirmadienis

JAV analitinės kompanijos „Gartner“ prognozėmis, daiktų ir prietaisų, prijungtų prie interneto bei gebančių keistis informacija, skaičius 2020 metais viršys 26 mlrd. Tačiau įrenginių gebėjimui „susikalbėti“ tarpusavyje ir galimybei sujungti juos į bendrą belaidį tinklą, arba vadinamąjį „daiktų internetą“, trukdo bendrų standartų nebuvimas.

Šiai problemai spręsti pasaulinės IT kompanijos ieško būdų „daiktų interneto“ standartams kurti. Tuo tikslu 2014 metų pradžioje įsteigtas „AllSeen Alliance“ konsorciumas, o metų viduryje paskelbta apie asociaciją „Open Interconnect Consortium“. Minėtų organizacijų tikslas – sukurti bendrą belaidę platformą, nepriklausomą nuo įrenginių gamintojų, specifikacijų, naudojamos operacinės sistemos. Standartus pirmiausia ketinama pasiūlyti išmaniųjų pastatų (angl. Smart House) sistemų kūrėjams ir buitinės bei biurų technikos gamintojams.

Kaip sako „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Intelektinių pastatų skyriaus vadovas Vaidas Janulis, diegdami intelektines pastatų sistemas, specialistai, žinoma, laikosi tam tikrų standartų, tačiau jie labiau susiję su techniniu projekto įgyvendinimu. „Išmaniuosiuose pastatuose atliktų darbų kokybę ir sklandų funkcionavimą klientams užtikrina visoje Europoje ir kitose pasaulio šalyse pripažįstamas ir taikomas KNX standartas. Tai tarptautinis pastatų automatizavimo ir sistemų valdymo standartas, leidžiantis įgyvendinti sudėtingus techninius sprendimus su labai paprastu bei intuityviu jų valdymu“, – aiškina V. Janulis.

Bendri „daiktų interneto“ standartai, anot specialisto, reikalingi norint kurti intelektines sistemas, kuriose fiziniai objektai sujungti į vieną tinklą. „Gamintojai jau šiandien siūlo prie interneto prijungtas šildymo, signalizacijos sistemas, televizorius ir kitus prietaisus, kuriuos mes, „Smart House“ diegėjai, sujungiame į bendrą namų tinklą. Tačiau suderinti visą šią įrangą tarpusavyje reikalauja daug laiko ir pastangų: skiriasi jų operacinės sistemos, naudojamos belaidžio ryšio technologijos, programinė įranga. Sukūrus bendrus standartus, išmanieji prietaisai – jungikliai, termostatai, buitinė technika, lemputės, žaliuzės ir kt. – „susikalbės“ tarpusavyje ir galės būti valdomi vienu įrenginiu. Taigi, kiekvienas pirkėjas, įsigysiantis naują šaldytuvą, skalbyklę, išmanųjį telefoną arba kito tipo elektros prietaisą, galės tikėtis, kad šis prietaisas „bendraus“ ir bus suderinamas su visa kita išmaniajame name jau esančia įranga“, – sako V. Janulis.

Intelektinių pastatų specialisto teigimu, bendri „daiktų interneto“ standartai prisidėtų prie išmaniųjų įrenginių naudotojų duomenų saugumo problemos sprendimo. „Įsigalint „daiktų internetui“, kyla klausimas, kaip apsaugoti daugybę asmeninės informacijos apie naudotojų vartojimo įpročius, elgseną, gyvenimo būdą ir kt. Todėl tiek gamintojai, tiek atsakingos tarptautinės institucijos vis daugiau kalba apie informacijos privatumą bei saugumą. Bendrų standartų egzistavimas leistų į visus įrenginius diegti saugumo priemones ir kontroliuoti jų funkcionavimą bei plėtrą, derinti šias priemones su jau egzistuojančiais pasauliniais saugumo standartais. Bet kuriuo atveju griežti informacijos saugumo kriterijai neišvengiami ir neatsiejami nuo „daiktų interneto“ technologijų funkcionavimo“, – įsitikinęs V. Janulis.

Organizacijų „AllSeen Alliance“ ir „Open Interconnect Consortium“ kuriami standartai bus platinami su atviro kodo (angl. Open Source) licencijomis, todėl juos galės naudoti visi išmaniųjų įrenginių gamintojai ir paslaugų teikėjai.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“ (5)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. skaityti »

Už „Penkis kontinentus“ – beveik 100 km. bėgte (3)

17-ika įmonių grupės darbuotojų bėgo varžybose „We Run Vilnius“. skaityti »

Taškente vyksta seminaras apie grynųjų pinigų сirkuliaciją

BS/2 rengia seminarą „Grynųjų pinigų cirkuliavimo optimizavimas. Bankinė savitarna“. skaityti »

TV3 teiravosi BS/2 nuomonės apie savitarnos kasas

TV3 žurnalistė pakalbino BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovo pavaduotoją Jurij Mikuckij apie savitarnos kasų populiarėjimą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvauja tarptautiniame forume Uzbekistane

Gegužės 25 d. Taškente prasidėjo tarptautinis PLUS forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Penki kontinentai“ bėgime į „Europą“ pelnė gausiausios komandos vardą (3)

Vilniuje jau septintą kartą vyko bėgimo į „Europos“ dangoraižį varžybos. skaityti »

Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema (16)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. skaityti »

Sakartvele populiarėja šiuolaikiški SUNMI atsiskaitymo įrenginiai (16)

Sakartvelo bankų „Bank of Georgia“ ir „TBC Bank“ užsakymu, SUNMI įrenginiai buvo apipavidalinti pagal jų prekių ženklus. skaityti »

Kaip užtikrinti bankomatų saugumą: 2021 m. nusikaltimų statistika (16)

Europos saugių mokėjimo operacijų asociacijos, „Finextra“ ir kitų šaltinių statistiniai duomenys rodo, kad bankomatų saugumas pasaulyje tebėra aktuali problema. Bankomatų apiplėšimų polinkiai skirtinguose regionuose skirtingi. skaityti »

PENKI ir FLEXI TV stabdo kai kurių kanalų retransliaciją (63)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija ir „Penki TV“ stabdo šešių šešių rusų kalbos TV kanalų veiklą. skaityti »