Skaitmeninio sertifikavimo centras siekia tarptautinio pripažinimo

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

 

Skaitmeninius sertifikatus ir elektroninio parašo programinę įrangą gaminanti bendrovė „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC) ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) praėjusią savaitę pasirašė net keturias projektų, skirtų produktų ir paslaugų eksportui skatinti, administravimo ir finansavimo sutartis.

Šių projektų tikslas – gauti įmonės gaminamų produktų IT infrastruktūros patikimumo ir saugumo patvirtinimus (sertifikatus), būtinus teikiant skaitmeninio sertifikavimo paslaugas (pvz., asmens sertifikatas elektroniniams dokumentams pasirašyti ar asmeniui autentifikuoti). Jie suteikiami tik tarptautinių standartų, skirtų skaitmeninio sertifikavimo paslaugų teikėjams, reikalavimus atitinkantiems produktams ir paslaugoms.

„Mūsų tikslas – pristatyti savo produktus ir paslaugas tarptautinei rinkai, tačiau tik turėdami patikimumo pripažinimą galime sėkmingai išeiti į užsienio rinkas“, – teigė įmonės direktorius Mudrikas Dadašovas.

Įmonė gamina įvairios paskirties skaitmeninius sertifikatus. Asmeniniai sertifikatai skirti pasirašyti dokumentus elektroniniu parašu. Turėdamas tokį sertifikatą, vartotojas gali k pasirašyti ir šifruoti dokumentus bei siunčiamus elektroninius pranešimus.

Programinės įrangos autoriaus sertifikatai leidžia programinės įrangos kūrėjams pasirašyti savo programinę įrangą ir tokiu būdu užtikrinti savo programinės įrangos apsauga Vartotojas parsisiuntęs pasirašytą su SSC sertifikatu programinę įrangą, gali būti tikras, kad produktas yra iš saugaus šaltinio, t. y. iš nurodyto sertifikate gamintojo.

Įdiegtas Web tarnybinės stoties SSL skaitmeninis sertifikatas yra savotiškas elektroninis svetainės dokumentas, leidžiantis lankytojams nustatyti jos tapatumą bei apsaugoti nuo vartotojo iki serverio siunčiamus duomenis. Ši paslauga yra būtina norint atlikti bet kokias viešąsias paslaugas, susijusias su asmens duomenimis, ir elektroninės komercijos operacijas.

SSC skirta 410 000 Lt parama iš Europos regioninės plėtros fondo padės įmonei pasiekti tikslą – patekti į atitinkamos vartotojo operacinės sistemos „patikimų paslaugų teikėjų“ sąrašus.

„Planuojamai naudai pasiekti numatyti kaštai – dideli, tačiau tikimės, kad įmonė jais padidins savo konkurencingumą naujovėms ypač imliame informacinių technologijų sektoriuje,“ – teigė LVPA Verslo projektų valdymo skyriaus vedėjas Darius Jakubauskas.

Dviem projektais siekiama gauti ETSI (angl. European Telecommunications Standards Institute) ir CSP Trustworthy Systems pripažinimą, leisiantį įmonės gaminamus sertifikatus ir teikiamas sertifikavimo paslaugas įtraukti į pagrindinių operacinių sistemų bei naršyklių kūrėjų patikimų sertifikavimo paslaugų teikėjų (angl. Trusted Root CA) ir užsienio komercinių bei viešųjų elektroninių paslaugų teikėjų patikimų sertifikavimo tarnybų (angl. Tristed CA) sąrašus.

WebTrust Program for Certification Authorities sertifikatas užtikrins, kad sertifikavimo centre taikomos saugios procedūros kuriant produktus. Tai būtina teikiant autentifikavimo ir e. parašo paslaugas, nes sertifikatas sukuria saugumo pagrindą elektroninėje verslo erdvėje. Šis sertifikatas turi svarbią galią visame pasaulyje, todėl įmonei sudarytų galimybę savo gaminius ir paslaugas eksportuoti į visas pasaulio šalis.

SSC teikia ir laiko žymos formavimo paslaugą. Laiko žyma užtikrina, kad dokumentas sukurtas iki žymoje nurodyto laiko. Laiko žyma turi vieningą formą ir taikymo sąlygas pasaulyje. Šis sertifikatas pagal ETSI reikalavimus pripažins įmonės teikiamą laiko žymos paslaugą pasauliniu mastu.

Pasak SSC komercijos direktoriaus Edgaro Dadašovo, sėkmingai įgyvendinusi šiuos projektus bendrovė tarptautinėje e. verslo erdvėje bus pripažįstama kaip „patikima“, turės sąlygas teikti savo kvalifikuotų, serverio ir kitų sertifikatų išdavimo, laiko žymos paslaugas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse ir taip gerokai padidins siūlomų paslaugų „pridėtinę vertę“ bei eksporto galimybes.

Įmonė savo skaitmeninius sertifikatus ir sertifikavimo paslaugas žada eksportuoti į ES, JAV, Japoniją ir kitas pasaulio šalis.

Šaltinis: ssc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 tęsia bendradarbiavimą su „Halyk Bank“ (3)

BS/2 jau ne vienerius metus bendradarbiauja su stambiausiu Kazachstano banku „Halyk Bank“. skaityti »

„ASHBURN International“ įžengia į Vakarų Europą (7)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine įmone DECTA. skaityti »

Uzbekistane vyko mokymai „Ipak Yuli“ banko darbuotojams (3)

BS/2 Kompetencijos centro specialistai reguliariai organizuoja mokymus finansų įstaigų inžinieriams, prižiūrintiems bankomatų tinklus. skaityti »

„Victoriabank“ bankomatų tinklą papildė šiuolaikiški „DN-series“ bankomatai (62)

„DAAC System Integrator“, bendradarbiaudama su BS/2 pristatė „Victoriabank“ 100 naujų bankomatų. skaityti »

Uzbekistano banko „Aloqabank“ darbuotojai tobulino bankomatų žinias (4)

BS/2 ekspertai Uzbekistane vedė mokymus „Aloqabank“ techninės bankomatų priežiūros specialistams. skaityti »

„Intersect 2022“: bankininkystės tendencijų analizė ir technologinės naujovės (4)

2022 m. birželio 13–15 d. BS/2 atstovai dalyvavo konferencijoje „Intersect“. skaityti »

PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“ atgarsiai (5)

Žiūrėkite vaizdo reportažą iš PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Kavos galia“ suteikia galių jaustis reikšmingu (4)

Prie įmonių grupės „Penki kontinentai“ biuro Vilniuje ir vėl viešėjo iniciatyvos „Kavos galia“ automobilis. skaityti »

„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“ (5)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. skaityti »

Už „Penkis kontinentus“ – beveik 100 km. bėgte (3)

17-ika įmonių grupės darbuotojų bėgo varžybose „We Run Vilnius“. skaityti »