„Skynet“ taip pat ruošiasi visuotiniam perėjimui prie IPv6

Publikuota: 2012 m. gegužės 7 d. pirmadienis

Kaip žinia, bet kurio įrenginio (kompiuterio, išmaniojo telefono, planšetės), prijungto prie vietinio ar interneto tinklo, identifikacija vykdoma suteikus jam IP adresą, suderintą su IP protokolu (angl. Internet Protocol).

Šiuo metu pasaulyje naudojamas ketvirtos versijos IP protokolas (IPv4) buvo sukurtas XX a. 8-ajame dešimtmetyje. Tačiau prieš keletą dešimtmečių niekas nė negalvojo, jog 4-ių mlrd. IPv4 laisvų adresų 2012 metų viduryje pasauliui nebeužteks. Todėl 1992 metais specialistai ėmė svarstyti galimybę išplėsti IPv4 adresų skaičių ir 1994 metais sukūrė naują protokolo versiją IPv6.

Jau šiandien visame pasaulyje naudojamo interneto protokolo IPv4 vidinių globalių IP adresų nebeužtenka, nes jų ilgumas tik 32 bitai. Todėl perėjimas prie IPv6, kurio ilgumas 128 bitai, išlieka viena aktualiausių visų tinklo operatorių problemų. Skirtumą tarp IPv4 ir IPv6 puikiai iliustruoja šis pavyzdys – visi IPv4 adresai tilptų „iPod“ įrenginyje, tai IPv6 protokolui tam prireiktų viso Žemės rutulio.

Naujasis IPv6 išsiskiria daugybe privalumų. Jis leidžia padidinti tinklo hierarchijos lygį, suteikti IP adresą didesniam įrenginių skaičiui. Galiniams įrenginiams suteikti prieigą prie interneto bus galima be papildomų priemonių (pavyzdžiui, dėl dinaminės konfigūracijos mazgo protokolo DHCP – angl. Dynamic Host Configuration Protocol). Dėl protokolo mobilumo minėti įrenginiai galės keisti savo vietą tinkle ir IP adresą neprarasdami jungčių, kurios atitinka duomenų perdavimo srautus. IPv6 suteiks galimybę supaprastinti adresų autokonfigūravimą bei optimizuoti paketų apdorojimą tinklo lygiu. Į protokolą IPv6 įtraukta ir saugumo sistema, paremta IPsec technologija.

Įdiegtas IPv6 protokolas leidžia naudoti belaidę 4G/LTE techniką, kuri orientuota išskirtinai IPv6. Be to, verta atkreipti dėmesį, jog alternatyvų perėjimui prie IPv6 nėra, tereikia tik nuspręsti, kada tai daryti. Visgi šį perėjimą iki šiol apsunkino keletas problemų. Pirmiausia tai dėl IP adreso ilgumo mažėjantis tinklo pralaidumas. Antra, būtinybė adaptuoti valdymo ir monitoringo programas. Trečia, būtinybė perrašyti kai kurias taikomąsias programas, pavyzdžiui, filtruojančias brukalus. Taip pat egzistuoja problemų, susijusių su saugumo užtikrinimu (standartiniai metodai su ACL neveikia). 

Nepaisant to, kad IPv6 buvo sukurtas dar 1994 metais, rimtai apie perėjimą prie jo imta kalbėti tik 1998 metais. Beje, nuo 2008 metų perėjimą prie IPv6 ėmėsi įgyvendinti „Google“.

2012 metų birželio 6 dieną skelbiamas pasaulinis IPv6 paleidimas (angl. World IPv6 Launch), nes minėto protokolo bandymai buvo sėkmingi. Interneto tiekėjai IPv6 pasiūlys mažiausiai 1 proc. savo klientų (tam jau ruošiasi „AT&T“, „Comcast“, „Free Telecom“, „Internode“, KDDI, „Time Warner Cable“, XS4ALL). Tinklo įrangos gamintojai („Cisco“, „D-Link“) savo maršruto parinktuvuose aktyvina IPv6 kaip iš anksto numatytą nustatymą. Interneto kompanijos įtraukia IPv6 į savo pagrindinius portalus („Google“, „Facebook“, „Microsoft Bing“, „Yahoo“), o kai kurios įmonės perkelia į IPv6 ir savo korporatyvines svetaines.

Artėjant pasaulinio IPv6 paleidimo datai, bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, šviesolaidinio tinklo „Skynet“ valdytoja, taip pat ruošiasi įdiegti IPv6 į savo tinklą. Anot Tinklo operacijų skyriaus vadovo Tomo Okmano, nepaisant to, kad „Skynet“ naudotojams netrūksta IP adresų, įmonė stengiasi sekti pasaulinės rinkos tendencijas ir reaguoti į jas.

„Stengdamiesi neatsilikti nuo pasaulinių standartų, ėmėme ruoštis visuotiniam perėjimui prie IPv6 protokolo. Beta versijos režimu jis jau naudojamas mūsų „Skynet“ serverių tinkle, o artimiausiu metu galėsime pasiūlyti jį visiems savo klientams. Įgyvendinti šią užduotį mums leidžia naudojama pažangiausia „Cisco Systems“ įranga, naudojama tiek pagrindiniuose (angl. Core) tinkluose, tiek klientų patalpose“, – pabrėžia T. Okmanas.

Specialisto teigimu, naujasis protokolas išsiskiria daugybe privalumų.

„Naujoji protokolo versija gerokai tobulesnė – ji kur kas patikimesnė ir mobilesnė. Be to, IPv6 užtikrina teikiamos paslaugos kokybę, tinklo architektūros ir maršrutizavimo dinamiškumą. Šis protokolas – paprastesnio formato, o tai supaprastina IP paketo apdorojimą bei užtikrina kanalo pralaidumo ekonomiškumą“, – teigė T. Okmanas.

Tikimasi, jog ateityje IPv6 pakeis IPv4, tačiau pastarasis veiks viso perėjimo prie naujos protokolo versijos laikotarpiu.

Bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ nuo 1998 metų valdo ir nuolat plečia šviesolaidinį tinklą „Skynet“, kuriuo teikiamos įvairios kokybiškos paslaugos – spartaus (iki1 Gb/s) interneto, IP telefonijos, IP televizijos, būsto saugos.

Plačiau apie „Skynet“ – www.skynet.lt.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 padėjo išsipildyti ukrainietės svajonei

Tarp Europos rungtynių šokių čempionių – penkiolikmetė mergina iš Ukrainos. skaityti »

Lenkijos rinkai „ASHBURN International“ siūlo iškart du produktus

XI-ajame skaitmeninės eros be grynųjų pinigų kongrese Varšuvoje „ASHBURN International“ pristatė atsiskaitymo technologijų ir mokėjimo terminalų valdymo sprendimus. skaityti »

BS/2 ir „Modern Expo“ plečia veiklą Baltijos šalyse

BS/2 teikia kompleksines mažmeninės prekybos įrangos tiekimo paslaugas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė trečius metus dalyvavo „DUOday“

Įmonių grupė siekia kuo dažniau prisidėti prie neįgalių asmenų integracijos į visuomenę. skaityti »

BS/2 atstovai dalyvavo Lietuvos-Azerbaidžano verslo forume

2023 m. gegužės 22 d. Vilniuje vyko Lietuvos-Azerbaidžano verslo forumas. skaityti »

Bėgimo į „Europą“ iššūkį įveikė 20-imt „Penki kontinentai“ grupės darbuotojų!

„Penki kontinentai“ darbuotojų komanda trečius metus pelnė Gausiausios komandos vardą. skaityti »

Pirmasis Lietuvoje „Baltic Payment Forum“: kas nustebino ir įkvėpė

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė rėmė tarptautinį forumą „Baltic Payment Forum“. skaityti »

Lietuviai kavinėse ir restoranuose išleidžia vis daugiau, didėja ir arbatpinigių sumos 

Iki šių metų pirmojo ketvirčio pabaigos prie „MyTips“ prisijungė beveik 1 tūkst. Lietuvos padavėjų ir barmenų. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė Sakartvele įgyvendina naują nestandartinį mokėjimų sprendimą

„BS/2 Georgia“ ir „ASHBURN International“ kartu su vienu didžiausių Sakartvelo bankų „TBC Bank“ sukūrė naują nestandartinį mokėjimo sprendimą kavos kapsulių gamintojai „Meama“. skaityti »

Sakartvelo bankai vertina lietuvišką mokėjimo terminalų valdymo sprendimą

Dar vieno Sakartvelo banko mokėjimo kortelių skaitytuvų veiklą padeda užtikrinti „ASHBURN International“ programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »