Pasaulinio garso mokslininkai rinksis į Lietuvos fizikos konferenciją

Publikuota: 2015 m. balandžio 13 d. pirmadienis

Vilniuje rengiama tradicinė Lietuvos nacionalinė fizikos konferencija. Tai kas dvejus metus vykstantis ir visus Lietuvos fizikus vienijantis renginys, pritraukiantis daugiau nei 300 dalyvių.

Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš viso pasaulio. Pranešimus skaitys ne tik mūsų šalyje dirbantys mokslininkai, bet ir Lietuvos fizikai iš Austrijos, Švedijos, Vokietijos, Izraelio ir JAV. Tarp pranešėjų – Tarptautinėje atominės energijos agentūroje Austrijoje mokslinius branduolinių reaktorių tyrimus kuruojantis Danas Ridikas, Lundo universitete Švedijoje Dvimatės koherentinės spektroskopijos laboratorijai vadovaujantis Donatas Zigmantas, Maxo Plancko šviesos mokslo institute šviesos pluoštelių sąveikos su nanodariniais tyrimų srityje dirbantis Sergejus Orlovas, kvantinės mechanikos reiškinius cheminėse reakcijose tiriančios grupės Weizmanno institute Izraelyje vadovas Edvardas Narevičius, bendrovės „Sensor Electronic Technology“ JAV įkūrėjas ir vadovas Remis Gaška ir vienas žymiausių puslaidininkių lazerių technologijų kūrėjų, Ilinojaus universiteto (JAV) profesorius Danielis Dapkus.

„Daugybė lietuvių mokslininkų, puikių savo sričių specialistų, gyvena ir dirba užsienyje. Šia konferencija tikimės sustiprinti šių mokslininkų ryšius su Lietuva, parodyti pasaulinio garso fizikų darbus“, – renginio tikslus atskleidė organizacinio komiteto pirmininkas, Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius Gintaras Valušis.

Pranešimus konferencijoje taip pat skaitys 2013 ir 2014 m. Lietuvos mokslo premijų laureatai, Vilniaus universiteto darbuotojai Pavelas Bogdanovičius, Gediminas Gaigalas, Alicija Kupliauskienė, Daumantas Čiplys, Romualdas Rimeika ir Vytautas Samulionis, 2014 m. Povilo Brazdžiūno premijos laureatas VU profesorius Kęstutis Jarašiūnas, 2013 m. Adolfo Jucio premijos laureatas VU profesorius Gediminas Juzeliūnas, Kauno technologijos universiteto profesorius Juozas Vidas Gražulevičius ir VU profesorius Leonas Valkūnas.

Konferencijoje numatoma per 300 pranešimų, aprėpiančių visas fizikos sritis: nuo kosmologijos iki nanotechnologijų, nuo teorinės fizikos iki biofizikinių technologijų. Bus apžvelgti svarbiausi pastarųjų dvejų metų Lietuvos fizikų pasiekimai.

Organizatoriai pabrėžia, kad į konferenciją siekiama pritraukti daugiau jaunųjų mokslininkų ir studentų, todėl dalyvavimas joje bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studentams ir mokytojams yra nemokamas. „Tikimės, kad ir jaunosios kartos atstovai pasinaudos proga pristatyti savo darbus kolegoms, pabendrauti su žymiais pasaulio mokslininkais“, – vylėsi organizacinio komiteto narys Jonas Berzinš.

Šių metų konferencijoje ypatingas dėmesys bus skiriamas Tarptautiniams šviesos metams. Antrąją konferencijos dieną numatyta speciali sesija, kurioje VU Fizikos fakulteto profesorius, 2014 m. išleistos mokslo populiarinimo knygos „Nuostabusis švytėjimas. Padangių fizika be formulių” autorius Audrius Dubietis pasidalys savo asmeniniais įspūdžiais stebint nuostabius optinius dangaus reiškinius. 2015 m. minime ir 140-ąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines. Šia proga Lietuvos nacionalinėje fizikų konferencijoje Rokas Zubovas, Vytauto Didžiojo universiteto, Muzikos akademijos profesorius ir Čiurlionio namų direktorius, pristatys šviesos fiziką ir metafiziką genialaus Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio kūryboje.

Lietuvos nacionalinę fizikos konferenciją organizuoja Fizinių ir technologijos mokslų centras, VU Fizikos fakultetas, KTU Fundamentaliųjų mokslų fakultetas ir Lietuvos fizikų draugija. Konferencija vyks birželio 17–19 d. viešbutyje „Best Western Vilnius“ (Konstitucijos pr. 14).

Visi norintys pristatyti savo mokslinius pasiekimus kviečiami registruotis iki balandžio 24 d. ir taip tapti svarbia konferencijos dalimi.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »